להקת הנח"ל נפרדת מאריק איינשטיין

חיילי הלהקה הצבאית נפרדים גם הם מבוגר המחזור השני של הלהקה, אריק איינשטיין ז"ל, שהפך מאז לאחד האמנים החשובים בישראל בכל הזמנים. כעת, הם מתכוונים להנציח את זכרו ולהופיע בכל הזדמנות עם מחרוזת משיריו. "לשיר את השיר שלו בחזרה היה מוזר מאוד", סיפרה הזמרת בלהקה הצבאית

איינשטיין בימי הנח"ל. לצדו, אורי זוהר (דוברות משרד הביטחון)

גם בלהקת הנח"ל של 2013, אותה להקה שבה פרח אריק איינשטיין ז"ל לפני כמעט 50 שנה, מתאבלים על מותו של האמן הנערץ. "זה יום אבל למוסיקאים - הוא היה גיבור של כולם", אמר רב"ט עומר גול, זמר וגיטריסט בלהקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כששרנו בחזרה את השיר 'כמה טוב שבאת הביתה', היו לי דמעות בגרון. זה לא קרה לי בחיים", הוסיף גול. גם רב"ט נמרוד סטאריק, המתופף של הלהקה כיום, התייחס לפטירתו של איינשטיין. "עם כניסת החיילים החדשים ללהקה אנחנו משנים את הרפרטואר וכוללים גם שיר אחד של אריק", הוא סיפר. "החלטנו להכניס מחרוזת משיריו לרפרטואר, והיינו בהלוויה שלו", אמר לאתר צה"ל רב"ט סטאריק.

בסיסט להקת הנח"ל, רב"ט דניאל וידר, הדגיש כי "מה שיפה באריק זה שהוא נתן הזדמנות. הוא העניק חסות לאמנים ועזר לו להתקדם. הרבה אנשים שצמחו להיות זמרים גדולים הם אנשים שהוא קידם".

טוראי שני ששון, זמרת בלהקה, הייתה המומה ממותו של איינשטיין. "הוא הזמר שמבטא את הישראליות, וזו אבידה גדולה. לשיר את השיר שלו בחזרה היה מוזר מאוד, מלא ברגשות מעורבים. זו הפעם הראשונה ששרתי וממש חשבתי עליו, ועל המילים שכתב", אמרה ששון.