כשאורי זוהר נפרד מאריק איינשטיין

השניים הכירו לפני יותר מ-50 שנים כשאורי בחן את אריק במבחני הקבלה ללהקת הנח"ל. עם השנים אורי חזר בתשובה ואריק נשאר בשלו. אך הקשר ביניהם לא ניתק והם אפילו חולקים משפחה. אך אמש החברות ההדוקה הגיעה לקיצה בפרידה עצובה של זוהר מאיינשטיין

כשאורי פגש את איינשטיין. ארכיון (באדיבות יונייטד קינג)

הם נפגשו לראשונה לפני יותר מ-50 שנים. אורי זוהר בחן את איינשטיין ללהקה הצבאית - אריק התקבל. זמר חילוני ורב חרדי עם 18 נכדים ושישה נינים משותפים, נפרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כל כך הרבה סרטים ומערכונים הם עשו יחד, אבל החזרה של זוהר בתשובה, הייתה ללא ספק המפץ הגדול של התרבות הישראלית בשנות ה-70. אורי זוהר, יחד עם רעייתו שלו ורעייתו לשעבר של איישנטיין, החלו לשמור תורה ומצוות.

אך דווקא אז החברות בין השניים הפכה לקשר משפחתי. שתי בנות של אריק, שירי ויסמין, נישאו לשני בנים של זוהר, אפריים פישל ושלום. אותו קשר משפחתי בינם הוביל לכך שלפני שש שנים, שניהם הפכו יחד סבא רבא לנין משותף.

בכל פעם ששאחד מהם התראיין, אירוע נדיר יחסית, תמיד שאלו אותו על השני. כששמעו במשפחת זוהר על האישפוז, התקשורת דיווחה על אריק איינשטיין, בעוד שהם התפללו לרפואת אריה לייב בן דבורה.

בבית העלמין, זוהר יכול היה להיפרד בהרבה משפטים שהפכו קאלט בתרבות הישראלית. הוא יכל לומר למשל "לילה טוב אדון גוטה" אך הוא בחר דווקא להשתמש בשורה שאריק כתב עליו: "הלכת לי חבר".

כך הספיד בדמעות, אורי בן ה-78 את אריק בן ה-74. "הלכת לי חבר, כך אמרת עליי. והנה - אתה הלכת קודם".

אריק איינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

עשרות שרו והדליקו נרות בכיכר וליד ביתו של איינשטיין

אריק איינשטיין הובא למנוחות

אורי זוהר בהלוויה: "איזה ענק הפסדנו"

ראש הממשלה ספד לאריק איינשטיין: "היית הגדול מכולם"

מוני מושונוב נשבר: "אהבתי אותך אריק"

צפו: אריק איינשטיין נזכר בסרט "כבלים"

הגולשים נפרדים: "זמר שכולו תוצרת הארץ"

ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק איינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט