האזינו: השיחות האחרונות עם איינשטיין

ימים ספורים לפני מותו שוחח כתבנו עם הזמר על תכניותיו לעתיד וסיפר על בריאותו. "העיניים קצת חלשות, אבל בסדר", אמר. גם לפרשת אייל גולן התייחס: "מתעסקים יותר בשטות מאשר בבעיה עצמה"

אריק איינשטיין היה מוכר כאחד האמנים הגדולים בישראל שבחר להסתגר בביתו ואף נמנע מריאיונות בכלי התקשורת. דווקא בימים האחרונים שלפני מותו, שוחח איינשטיין עם כתב חדשות 2, לקראת הטור החדש שהתעתד לכתוב בעיתון "מעריב" ולרגל הקלטתם של שלושה שירים חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני בסדר, פחות או יותר, עם העליות והירידות - העיניים קצת חלשות, אבל בסדר ", סיפר איינשטיין, שהקפיד לציין שלמרות הכאבים בעיניו, הצליח לראות את הישגיו של רונאלדו במשחקו האחרון.

כשנשאל מדוע דווקא הוא, האדם שמקפיד להימנע מריאיונות לכלי התקשורת, החליט לכתוב טור בעיתון, הסביר כי הוא דווקא חושב שמדובר באפשרות "נחמדה". "חשבתי לצאת קצת מהספורט למקומות אחרים אולי", הסביר. "אני עוד לא יודע לאן זה הולך, אתה יודע, זה מתחיל לזרום, נראה".

איננו. אריק איינשטיין (פלאש 90, משה שי)

איינשטיין נדרש בשיחה לפרשת אייל גולן ונשאך האם היה מתעלם ממנה בטורו הראשון. "בקלות", השיב. "זה קצת 'אובר', זה כבר מוגזם. עצוב לי שהחיים שלנו נראים ככה. יש פה חגיגה תקשורתית יותר מהכול... אנשים מתעסקים יותר בשטות מאשר בעניין עצמו, בבעיה עצמה".

לבסוף איינשטיין, חדל מההתעסקות בעניינו, וכהרגלו, פנה לשאול לשלומם של חבריו. במהלך השיחה התעניין איינשטיין במצבו הבריאותי של אביו של כתב חדשות 2, פרשן הספורט שימי ריגר, שאושפז בבית חולים. "היה לו סוף שבוע לא קל, אבל הוא יוצא מזה", ענינו. "יופי", סיכם איינשטיין.

אלפים פקדו את קברו של איינשטיין

אינשטיין הובא למנוחות הערב (ד') בבית העלמין "טרומפלדור" בתל אביב. מעריצים התאספו ליד קברו הטרי - חלקם הזילו דמעה, חלקם שרו משיריו של הזמר האהוב וחלקם הניחו פרחים.

נטמן בת"א. הקבר הטרי (חדשות 2)

הרב אורי זוהר, שהפך במשך השנים מחברו הטוב לבן משפחתו של איינשטיין לאחר שילדיהם נישאו, ספד בדמעות לזמר המוערך. "לא היית ענק כמו שאומרים היום בעיתונים, לא היית כזה גדול, היית פשוט הנר שמאיר כמו נרות החנוכה שנדליק הערב", אמר. "לו יכולת לראות את תפילת הנכדים אתמול", הוסיף זוהר וציין כי "על אף שאני מבוגר יותר, אתה הלכת קודם".  

הזמרת גלי עטרי, שהגיעה אף היא לבית העלמין, ציינה כי מותו של איינשטיין מהווה אבידה גדולה לתרבות הישראלית. "יש מישהו שלא עצוב היום?" שאלה. "אריק הוא אגדה אמיתית. אני לא מאמינה שהחל מהיום נוסיף את המילה ז"ל לשמו. זה פשוט עצוב ובלתי נתפס. הוא היה אייקון שייצג את תמצית הישראליות, ומעבר לכך הביא את הניצוץ הראשון שהיה המקור למוזיקה הישראלית, הוא היה הראשון".

שרים בכיכר (רועי קסטרו)

המוזיקאי יוני רכטר, שנחשב לאחד השותפים המובהקים של איינשטיין ליצירה, אמר כי "מה שאקח איתי מהיומיים האלה זה את האהבה הגדולה שהרעיף הציבור על זכרו של אריק. זה מרגש אותי מאוד ואני חושב שיש בזה אמירה חברתית חשובה".

אריק איינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

אריק איינשטיין הובא למנוחות

אורי זוהר בהלוויה: "איזה ענק הפסדנו"

ראש הממשלה ספד לאריק איינשטיין: "היית הגדול מכולם"

מוני מושונוב נשבר: "אהבתי אותך אריק"

צפו: אריק איינשטיין נזכר בסרט "כבלים"

הגולשים נפרדים: "זמר שכולו תוצרת הארץ"

ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק איינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט

עולם הספורט נפרד מהאוהד מספר 1

נפרדים מאריק איינשטיין: "פס הקול של המדינה"

האזינו: איינשטיין ב'חדשות הלילה'

מהי מפרצת באבי העורקים?

הזמר אריק איינשטיין הלך לעולמו