מתגעגעים - ובוחרים שירים

כמעט כל ישראלי חשב היום על שיר של אריק איינשטיין שהוא אוהב במיוחד. צוות חדשות 2 Online פגש את העוברים והשבים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לאיינשטיין ליד ביתו בתל אביב, ושמע מהם מה השיר האהוב עליהם. צפו

לאורך כל היום ישבו מעריצים רבים של איינשטיין מחוץ לביתו הצנוע ברחוב חובבי ציון בתל אביב. צוות חדשות 2 Online ביקש מהעוברים והשבים לבחור את השירים האהובים עליהם של אריק איינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשבילי הוא אליל", סיפר אחד העוברים והשבים שבחר בשיר "זמר נוגה" של שלישיית החלונות הגבוהים. "אין בארץ מי שמתקרב לקול הרדיופוני שלו. הוא אהב מאוד ספורט, הוא ידע מה הוא מדבר ואין ספק שזו אבידה ענקית".

"אריק איינשטיין בשבילי הוא אהבת נעורים מאז ימי שלישיית גשר הירקון", סיפרה מעריצה אחרת שבחרה בשיר "אני ואתה נשנה את העולם". "הייתי ילדה בצופים ביפו ונזרקתי בשנת 66', כשהייתי בת 15, כי הואשמתי בזה שהייתי הולכת להזדנגף, לראות את אריק איינשטיין בקפה כסית. אייקון שאין לו תחליף. השירה, ההומור, הבדיחות, הישראליות, הוא מפה". לדבריה, היא בחרה ב"אני ואתה" משום ש"זה גם היה חלק מהעידן שחשבנו שאנחנו עוד יכולים".

"בשבילי הוא האיינשטיין של המוזיקה", סיפרה אזרחית נוספת שהגיעה לרחוב חובבי ציון עם בנה. "כל מילה, כל שיר בשבילי הוא אגדה. לא יכולתי לבחור היום איזה שיר שלו אני אוהבת יותר, את כולם אני אוהבת".

"אני גרה קרוב ובאתי להזדהות", סיפרה אחרת. "גדלתי על השירים וההומור שלו. השיר האהוב עליי הוא 'הימים הארוכים העצובים'".

שני מעריצים אחרים בחרו בשיר "עוף גוזל". אחד מהם אמר ש"הוא אגדה, ולא יהיה יותר אריק. השקיעה של המדינה באה במקביל למותו של אריק. אריק היה אולי נר אחרון. זה כואב". אחר אמר כי "הוא חצה גבולות. זה לא משנה, מכבי או הפועל, דתיים או חילוניים, כולם אהבו אותו".