הזמר אריק איינשטיין יובא היום למנוחות

אחד מגדולי האמנים שהלך לעולמו יובא היום למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב. בשעה 13:00 יוצב ארונו בכיכר רבין. שכנים ומכרים הגיעו לביתו, הדליקו נרות וחלקו לו כבוד אחרון. שרת התרבות: "היה סמל לדור שלם"

הזמר אריק איינשטיין, מגדול אמני ישראל שהלך אמש לעולמו במפתיע בגיל 74, יובא היום (ד') למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה 13:00, בטרם ייצא מסע הלוויה של הזמר, יוצב ארונו בכיכר רבין - על מנת שהציבור הרחב יוכל לחלוף על פניו ולחלוק לאיינשטיין המנוח כבוד אחרון. קרוב משפחתו של איינשטיין, אורי זוהר, צפוי לשאת דברים בהלוויה.

רבים הגיעו לביתו של אריק איינשטיין בתל אביב מאז היוודע דבר מותו לאורך הלילה והבוקר, הדליקו נרות והתייחדו עם זכרו של הזמר האהוב. האנשים שהגיעו למקום הדליקו נרות נשמה, אותם הציבו על המדרכה בסמוך לביתו, וגם השאירו במקום פתקים עם הכיתוב: "לאריק איינשטיין: יש כאן הכל, ואין אותך". עשרות הגיעו אמש גם לכיכר רבין בה יוצב היום ארונו, הדליקו נרות, ניגנו ושרו את שיריו של הזמר המנוח.

בכירי המדינה ספדו לאיינשטיין: "פס הקול של מדינת ישראל"

"מהיום הראשון שעלית לבמה, העם חש שנולד כאן כשרון של שירה עם איכויות יוצאות דופן. שיריו הם פס הקול של אומה שלמה, קולו ליטף את העם וחיבק את הארץ", ספד לו נשיא המדינה שמעון פרס.

פרס הוסיף כי איינשטיין היה זמר שריגש גם את הדורות הראשונים וגם את החדשים. "איש לא הטיל ספק בעומק רגשותיו, והעם שתה בצבא את הקול האהוב שבקע ממעמקים", אמר, "הוא לא התנשא ולא התיימר, והוא לא היה זקוק לזה ואנחנו אהבנו אותו בגלל צניעותו קורעת הלב. הוא כתב בשעות קשות ובימים של התרוממות רוח. אהבתי את שיריו ומגיל צעיר ידעתי את מה שידעו רבים אין כמוהו וטוב שיש אותו. צליליו ימלאו את הארץ. גם בלכתו, שיריו ימשיכו לנגן חיים ותקווה".

"אני מביע צער עמוק על מותו של הזמר אריק איינשטיין. אריק היה הגדול מכולם. כולנו גדלנו על השירים שלו. אמרת אריק איינשטיין אמרת ארץ ישראל", ספד לו ראש הממשלה בנימין נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"אריק היה זמר נפלא ואדם נפלא. השירים שחיבר ושר הם פס-הקול של מדינת ישראל", הוסיף נתניהו. "אהבתי אותו מאוד. מדינת ישראל נפרדת בעצב רב מענק התרבות שיחסר לנו מאוד. אני ורעייתי כואבים מאוד את לכתו".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת ציינה כי איינשטיין היה מגדולי גיבורי התרבות של ישראל. "הוא היה אמן ענק, יוצר, שחקן מוכשר. כולנו זוכרים את "לול" ו"שבלול", את כישרון החיקוי, את יכולתו להצחיק ולשעשע", אמרה לבנת.

מתאבלים על מותו בתל אביב, אמש (חדשות 2, עזרי עמר)

"הוא היה ממניחי היסוד לקולנוע הישראלי, למה שהיינו רואים בקלטות וידאו. אריק היה היה סמל לדור שלם, מקור השראה לא רק בגלל שיריו, אלא בגלל אישיותו יוצאת הדופן. אפיינו אותו פשטות וצניעות, חוסר הרצון להתבלט. הוא סירב לקבל את פרס ישראל - דבר שקשה לתאר אותו היום", סיפרה שרת התרבות והוסיפה כי איינשטיין "ייצג את האנטי-תזה בתרבות הסלב, הריאליטי והכוכבים. מותו הוא בשורה קשה מאוד שמשאירה חלל עצום וענק אצל כל מי שאוהב את ארץ ישראל הישנה והטובה".

מכרים ושכנים התאספו ליד ביתו: "אריק ליווה אותנו בכל תקופות חיינו"

אלי, בת 9,  שהייתה הבוקר בדרכה לבית הספר, בחרה לעבור בביתו של איינשטיין: "החלטתי לעצור פה כי גם בבית הספר אנחנו לומדים כמה שירים של אריק אינשטיין ואני מאוד אוהבת את השירים שלו. זה באמת עצוב שהוא מת. יש מלא שירים שלו שאני שומעת עד עכשיו. 'אני ואתה' אהוב עלייי במיוחד".

"היה פס הקול של המדינה". אייינשטיין (חדשות 2)

איילת, תושבת הצפון, הרגישה אף היא שהיא חייבת להגיע לביתו של אינשטיין ולחלוק לו כבוד אחרון. "אריק פשוט נכנס לנשמה", אמרה בכאב, "הוא נמצא בכל בית בישראל. הוא ליווה אותי בכל תקופות חיי: בחתונה שלי עם 'עוף גוזל', אם נפרדתי מחבר או הלכתי לצבא, תמיד אריק איתי - כל האוטו מלא בדיסקים שלו. הרגשתי שאני חייבת לבוא ולהדליק נר לזכרו".

"הוא היה בשבילי אליל, גדלתי על שיריו. בייחוד בתקופת החלונות הגבוהים ושלישית גשר הירקון. שיריו מלווים אותי עד עצם היום הזה", אמר נתן, תושב תל אביב שהגיע לביתו של איינשטיין על מנת לחלוק לו כבוד אחרון - ופרץ בבכי. "הייתה לי צביטה בלב כששמעתי שהוא נפטר".

אריק איינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

הגולשים נפרדים: "זמר שכולו תוצרת הארץ"

 ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק איינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט

עולם הספורט נפרד מהאוהד מספר 1

נפרדים מאריק איינשטיין: "פס הקול של המדינה"

האזינו: איינשטיין ב'חדשות הלילה'

מהי מפרצת באבי העורקים?

הזמר אריק איינשטיין הלך לעולמו