השיר שהפגיש בין איינשטיין וארצי

לפני קצת פחות משלוש שנים נפגשו בפעם הראשונה אריק איינשטיין ושלמה ארצי והקליטו שיר משותף ראשון, שיר ששילב שניים מהכישרונות הגדולים בישראל. אז קיוו רבים כי השיר יוביל להופעה משותפת של השניים, כעת האיחוד הזה כבר לא יתקיים לעולם

לפני שלוש שנים הקליט אריק איינשטיין שיר עם שלמה ארצי, והשניים יצרו שיר נדיר המשלב שניים מהכישרונות הגדולים שקמו למוזיקה הישראלית. השיר היה הראשון - והאחרון - שהשניים ביצעו יחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז סיפרו השניים על השיר שהפגיש אותם בפעם הראשונה, "חוזרים הביתה". שלמה ארצי אמר "זה משהו שבחיים לא חשבתי שיקרה לי, ליצור שיר עם אחד האנשים שהשפיעו עלי יותר מכולם". איינשטיין אמר אז כי הוא ידע שיעשו מזה עניין: "אני התייחסתי לזה כשיר טוב, השיר מצא חן בעיני, ופשוט אמרתי לו שאני אקליט את השיר בכיף".

את הקולות לשיר שכתב והלחין שלמה ארצי הם הקליטו בנפרד, ונפגשו לראשונה להקליט לשיר כשהוא כמעט היה מוכן. "כמעט התחלתי לבכות, התרגשתי נורא". איינשטיין שנא להצטלם, ולא הצטלם גם לקליפ של השיר שיצא בתחילת 2011.

השיר היה הראשון מתוך התקליט של ארצי שיצא אז, והמפגש עם אינשטיין הוציא ממנו רגשות שהוא לא הרגיש הרבה זמן. אז שאלנו האם פעם שני הענקים האלה יעמדו על במה אחת - הלילה כולנו יודעים שהאיחוד הזה לא יתקיים.