אריאל זילבר: "כהנא לא מגיע להופעות"

אריאל זילבר חוגג 70, ויש לו משאלה מהקהל שהלך איתו לאורך כל השנים - הרבה לפני שחזר בתשובה ונצמד לשוליים הימניים הקיצוניים בחברה הישראלית: "הפרידו בין המוסיקה שלי לפוליטיקה". זילבר מבקש שיזכרו את הקלאסיקות, וישכחו מהאמירות בעד יגאל עמיר. בקשה לא פשוטה מצד מי שחולל סערות לצד הלהיטים הרבים שהוציא

בגיל 70, אריאל זילבר משתדל שלא לעורר מהומות מיותרות. הזמר שהצליח לחולל סערות ציבוריות כמספר הלהיטים שניפק מבקש ממעריציו להיזכר במוזיקה שכתב לאורך השנים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זילבר, שיפתח השנה את סדרת מופעי פסטיבל הפסנתר, מבקש מהקהל שליווה אותו במהלך שנות הקריירה שלו - לשכוח. הוא קורא להם לבצע הפרדה בין המוזיקה שלו לבין הפוליטיקה. הזמר שנצמד בשנים האחרונות לשוליים הימניים בחברה הישראלית וחזר בתשובה חוזר במקביל אל הקלאסיקות שלו כמו "ברוש", ו"רוצי שמוליק" - ולא ממהר להזכיר את הג'ינגל שכתב לקמפיין הבחירות של מפלגתו של ברוך מרזל.

"החזרה בתשובה החזירה אותי אל החיים", סיפר זילבר. "מבחינתי אין עולם חילוני, יש דתי ולא דתי, כי בסופו של דבר כולם יחזרו בתשובה". הריאיון נקטע בעת שנשאל זילבר אם הוא סבור שמדינת ישראל צריכה להיות מדינת הלכה כשזילבר משיב בדיפלומטיות "מה רע בהלכה?".

כהנא לא מופיע איתי על הבמה

זילבר, שהיה ידוע בכל 45 שנות הקרייה שלו כאדם מרדן, נודע בשל קרבתו בשנים האחרונות לגוש הימין. הדבר החל עם התנגדותו הנמרצת לתהליך ההתנתקות משטחי עזה ויהודה ושומרון. הוא עמד לצד המפונים ואף נתן את קולו לקמפיין הבחירות של ברוך מרזל. הוא לא נרתע מלהצטלם לסרטון שכותרתו לשחרר את יגאל עמיר ולא היסס להופיע עם הלהיט שלו "כהנא צדק", המהלל את דרכו של הרב שמפלגתו הגזענית הוצאה אל מחוץ לחוק.

"כהנא זה ארץ ישראל", מסביר זילבר. "כהנא אהב יהודים - אבל עזבו, לא נדבר על זה עכשיו. זה לא שייך לעניין. הוא לא מופיע איתי", הבהיר. מיד לאחר ההופעה בפסטיבל הפסנתר הוא מתכנן לצאת לסיבוב הופעות שישלב את כל להיטיו מהשנים האחרונות. "תמיד הרגשתי שעוד לא עשיתי כלום, שיצרתי שיר ועוד שיר", נזכר זילבר. "לא חשבתי שאני זמר ושאני כותב שירים כמו שצריך... היום אני כבר מבין שאנשים אוהבים לשמוע אותי שר, סוף כל סוף, אחרי כל השנים האלו. אני מבסוט."