מי מכניס מיליונים גם אחרי מותו?

כמה כסף אפשר להרוויח - גם לאחר המוות? ממייקל ג'קסון ועד אלביס פרסלי - דירוג הסלבס המתים הרווחיים ביותר מגלה, שלפעמים התעשייה סביב אלה שהלכו לעולמם יכולה להכניס לא פחות כסף - מהימים שבהם היו בין החיים. אז מי מוביל את רשימת המתים הרווחיים?

המוות נאה להם? כמה מפורסמים לא מפסיקים להכניס כספים לחשבונות הבנק של יורשיהם גם שנים לאחר מותם. הרשימה מגוונת, וכוללת אומנים שמתו לאחרונה - וגם כאלה שעברו לעולם האמת לפני שנים רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מייקל ג'קסון כידוע מת ב-2009, כבר ארבע שנים. בשנה שעברה ג'קסון הרוויח 160 מיליון דולר, כך על פי המגזין 'פורבס' ולרווחת יורשיו. כיצד זה קורה? השירים שלו מלווים שני מופעי ענק, אחד מהם הכניס כ-300 מיליון דולר לבדו. השירים שלו נמכרים באייטיונס והאלבומים שלו נמכרים ללא הרף.

המלך של האמריקנים, אלביס, הוא במקום השני ברשימת המתים הרווחיים: הוא מכניס מיליוני דולרים בשנה, למרות שהוא אינו עימנו כבר שלושה עשורים. הכסף מגיע בעיקר מתמלוגים, אלבומים ומביקורים באחוזתו שבטנסי.

המאייר צ'ארלס שולץ, הממציא של סנופי וצ'רלי בראון, הרוויח בשנה שעברה 37 מיליון דולר. מלך הרגאיי בוב מארלי הרוויח 18 מיליון דולרים בשנה שעברה. מרלין מונרו במקום השישי עם 55 מיליון דולר, ואחריה חבר הביטלס ג'ון לנון. במקום השמיני נמצא אלברט איינשטיין, שהוריש את השימוש בשמו ובדמותו לאוניברסיטה העברית בירושלים.