כתב אישום הוגש נגד הזמר אייל גולן

האמן נאשם, יחד עם מנהלים בכירים בחברת ההפקות שלו, "ליאם הפקות", בגין העלמת הכנסות בגובה של 2.5 מיליון שקלים והוצאת חשבוניות פיקטיביות על אירועים פרטיים שנערכו בתחומי ישראל ומחוצה לה

נאשם בהעלמת הכנסות. גולן (חדשות 2)

נגד הזמר איילן גולן הוגש היום (א') כתב אישום בגין העלמת הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון שקלים וכן הגשת חשבוניות פיקטיביות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהאישום עולה כי גולן, יחד עם מנהלים נוספים בחברה, גולן שרעבי ואריק בני משה, נעצרו בינואר 2011 בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים, בחשד כי הנאשמים פעלו יחד בחברת ליאם הפקות בע"מ, להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן ולתעתע ברשויות המס.

באישום, שהוגש על ידי עו"ד אסנת ברזילי, מנהלת היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ועו"ד שירן באדי, צוין כי במהלך השנים 2007-2010 השמיטו הנאשמים דיווחים על הכנסות מהופעותיו של הזמר בספינות נופש המפליגות מחוץ לגבולות ישראל וכן הכנסות מאירועים פרטיים שהתקיימו בתחומי הארץ.

על פי עובדות כתב האישום, סך ההכנסות שלא דווחו עומד על 2,652,038 שקלים. 

מחברת ליאם הפקות נמסר בתגובה: "אייל גולן הינו אומן מוזיקאי שכל מעייניו אך ורק באומנות ובמוסיקה. משנודע לאייל לראשונה על אי הסדרים כספיים הוא הנחה לפעול באופן מיידי לתיקון אי הסדרים ומינה צוות יועצים ומנהלים שיפעל במרץ לתקן את הליקויים . וכן ליידע רשויות המס לגביהם. אייל לא היה מעורב באופן אישי במעשים המפורטים בכתב האישום , והאחריות המיוחסת לו הינה אחריות של מנהל ובעל החברה בלבד. חברת ליאם הפקות באמצעות יועציה , פעלה ופועלת מול רשויות המס על מנת לשכנע ולהוכיח כי לאייל אין אחריות, אף לא כמנהל. החברה מאמינה שהיא תצליח לשכנע בעניין זה את רשויות המס ,וככל שיידרש ,אף את בית המשפט, ומאמינה לחלוטין בחפותו של אייל".