צפו: החיים החדשים של צביקה הדר

לאחר שני התקפי לב וסכנת מוות, צביקה הדר החליט לשנות כיוון ולהמציא את עצמו מחדש. תפריט האוכל השתנה, הדאגה לבריאות הפכה לראשונה במעלה, ואפילו הקריירה השתנתה בקיצוניות - משחקן, מנחה וזמר, הדר סוגר מעגל וחוזר לסטאנדאפ, ממנו התחיל. צפו

צביקה הדר בחר לחזור למגרש הביתי שלו - הסטנד-אפ. שם החל הכול. הדר התחיל כסטנדאפיסט, הגיע למסך עם הקומדי סטור, הפך לכוכב פריים טיים עם כוכב נולד, עבר מתפקיד המנחה לשולחן השופטים, שיחק בתפקידים דרמטיים בעפולה אקספרס ובבלו נטלי, ועכשיו הוא סוגר מעגל וחוזר לסטנדאפ, עם מופע שכתב וביים רמי ורד. הדבר שגרם לו לחזור למקורות, הוא אירוע הלב האחרון שעבר, התקף שבמזל אירע כשהיה בתוך קופת חולים, ליד רופאה שהצילה את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי שני אירועי לב הייתי צריך להחליט: לרדת במשקל - או למות", סיפר הדר. הארוחות שלו הפכו לירוקות מתמיד, והתפריט על הקיר מזכיר מה כמעט קרה, וגם המחמאות על הדיאטה שנכפתה עליו לא מפצות אותו.

זה קרה בשנה שעברה - התקף לב שני בתוך חודשיים. ההתקף שלח את הדר לשלוש דקות ארוכות מאוד בעולם אחר. כמו ברוב הקריירה, גם כאן הטיימינג של הדר היה מדויק: הכול קרה במהלך בדיקת מאמץ במכון הלב של קופת החולים.

"יש לי הרבה מה להפסיד. זה נורא מטלטל מה שקורה. כשחזרתי אחרי חמישה ימים בטיפול נמרץ, אתה נכנס לבית ואתה קולט ששום דבר לא בשליטה שלך. זה קטע מטורף", הוסיף הדר, שהדגיש את חשיבות המשפחה בשינוי אורח החיים: "יש לי ילדים קטנים, ויש לי ילדים גדולים, ויש לי אישה שאני אוהב, ויש לי בית שאני אוהב. יש לי גם מקצוע שאני נורא אוהב".

הבית בצפון בתל אביב, אבל התכולה מזכירה את מודיעין עילית: הדר בן ה-47 מתגורר שם עם אשתו השנייה, כשמסביב 7 ילדים. שלו, שלה ועוד שניים משותפים. הקטנה אגב, עוד לא בת שנתיים.

הדר בבית החולים (חדשות 2)

מתיאטרון הקאמרי - ועד מופעי הסטאנדאפ

הוא התחיל בקאמרי, המשיך בקולנוע, אבל מהר מאוד דילג לטלוויזיה: הנחה שעשועונים, כיכב בתוכנית "שמש", חיפש כוכבים נולדים או כאלו שרוקדים, ואפילו חטא בשירה. אבל כנראה שמעל הכול הדר חייב את הקריירה הארוכה והמגוונת שלו לדמות אחת מתקופת ה"קומדי סטור". דמות שחידדה סטריאוטיפיים, עדתיות וגם בויקיפדיה מופיעה תחת המונח "ערס" - ז'וז'ו חלסטרה.

אבל בשנים האחרונות הביקורות כלפיו היו חלוקות. עיתון הארץ האשים את הדר ואת ריאליטי השירה ב"סירוס תרבותי של זמרים צעירים", ומנגד זכה לשבחים על משחקו בסדרת הדרמה "בלו נטלי".

"כשאומן בא מהבידור, הרגשתי את זה גם בעפולה אקספרס, נורא מחבקים אותך פתאום כשאתה בא לעשות משהו לא מסחרי. זה נחשב אומנותי יותר, ולא בידור זול. אבל אני מאמין ששניהם זה בדיוק אותו דבר. הקאמרי וכוכב נולד זה אותו דבר", סיפר הדר.

עכשיו אותו בדרן, שחקן, מנחה וזמר ממציא את עצמו מחדש. אחד מול קהל, בלי מגננות, בלי מצלמות ועריכה - דווקא בסטאנדאפ. הדר שוב מסתכן, ועד היום זה השתלם לו.