בגיל 50 – טל פרידמן לבד על הבמה

טל פרידמן עוד מעט יחגוג יום הולדת 50, ודווקא עכשיו הוא עולה לראשונה לבד לבמה עם המופע "ברגוע". בראיון הוא מודה: "בקרוב אני אפסיק עם הדמויות והחיקויים, כי כמה אפשר. זו הסיבה שאני עושה סטנדאפ"

עברו כבר 25 שנים מאז שטל פרידמן הופיע לראשונה בחייו ב"צוותא". חצי יובל עבר, והוא שוב סוחב לעצמו את הגיטרה. כאן זה לא ארץ נהדרת. "זה מלחיץ מאוד להיות לבד בפעם הראשונה", סיפר פרידמן. "תמיד הייתי בצוותים, והחלטתי הפעם להיות בצוות עם עצמי. זה מעניין. כל הופעה אני מקליט כדי לצעוק ולקלל את עצמי, כי התמכרתי לפחד הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנה האחרונה הוא הוציא דיסק, ועכשיו האיש המאוד לא רגוע הזה עולה עם המופע "ברגוע". ההופעה עדיין עוברת מפה לאוזן. "בן אדם אחד מפה, מקרית טבעון, אמר לי 'תחליף את הכותבים שלך, זה לא מצחיק', ואני הכותבים שלי", הודה הקומיקאי, והדגיש: "זה הדבר הכי מפחיד שעשיתי. הופעה לא טובה בטלוויזיה - לא יזכרו. בהופעה לא סולחים לך על שום פאנץ' שלא אמרת טוב".

פרידמן אמר כי ההורים שלו עד היום לא מבינים שזו פרנסתו. "אני באמת איש מוזר. גם אני עוד לא מבין שזו העבודה שלי". בדצמבר הוא יהיה בן 50. הוא ואשתו איריס כבר 26 שנים ביחד, ויש להם שלושה ילדים. "שואלים אותי אם הוא מצחיק גם בבית, ואני אומרת שכן", סיפרה איריס. "אתה לומד באיזו דרך להתנהל עם זה, כי אין אפשרות לשיחה רצינית, זה לא קיים".

(חדשות 2)

גם פרידמן מודה שיכולת הקשב שלו, שנקטע שוב ושוב במהלך הראיון, לא חזקה במיוחד: "ניסיתי ריטלין, ניסיתי קונצרטה, ניסיתי שילוב של השניים. ניסיתי גם קוק. סתם, לא ניסיתי. אם אני אנסה קוק אני אאבד קשר עם העולם".

לא קל לחלץ ממנו אמירה פוליטית. לפחות לגבי חרם אמנים - הוא היה נחרץ למדי. "אמנים שמחרימים התנחלויות זה מטומטם, זה כמו בכיתה ד'. אם אתה עושה חרם על מישהו אתה לא אמן, אלא פוליטיקאי", תקף פרידמן. "לכן רוג'ר ווטרס, שהערצתי אותו והיו לי פוסטרים שלו - הוא טמבל. אני מוכן לנסוע ולהופיע בבונקר של נסראללה, וגם אצל הקו קלוקס קלאן, וגם ומול הנאצים".

(חדשות 2)

גם לגבי מחאת קיץ 2011 יש לו מה לומר, אם כי הוא נזהר במילותיו. "שנינו יודעים למה היא הושתקה, ולא נדבר על זה כי ייגרם לנו נזק", ציין הקומיקאי. "זה משיקולים מסחריים. חבר'ה גרים עם ההורים, ולא יכולים לחיות ככה. אני מאמין שיאיר לפיד אולי מכין משהו, אני מצפה ממנו שיעשה שינוי אמיתי, אם לא - אין לו מה לחפש שם", אמר.

האיש בעל אלף הפאות של הדמויות מ"ארץ נהדרת" מרגיש בגילו שהוא רוצה כבר בלי תחפושות: "בקרוב אני אפסיק עם הדמויות, כי כמה כבר אפשר. זו הסיבה שאני עושה סטנדאפ".