צפו: אלפי יצירות אמנות בתערוכת ענק בצפון

יותר מאלפיים יצירות של אמנים ישראלים עולות בחג הסוכות צפונה לחצור הגלילית, שם נפתחת תערוכה גדולה למען תושבי הצפון. המארגנים עשו מאמץ יוצא דופן במטרה לגייס אוספי אומנות רבים ומרשימים. כך זה נראה

כדי שהתערוכה הזאת תצא לדרך, צריך היה לבנות הכל מההתחלה. בסוף השבוע תיפתח תערוכת "צבע גלילי - יריד צפוני לאומנות עכשווית". בהיעדר גלריות מתאימות באזור, המיקום שנבחר הוא בית הספר אורט בחצור הגלילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עכשיו, האתגר של המארגנים הוא להפוך את כיתות הלימוד והמסדרונות לגלריה מקצועית. "זה לא המקום הכי אקזוטי, זה לא המקום הכי יפה בעולם", אומרת טלי בן נון, אומרת התערוכה, "אבל יש פה עניין של עשייה שחייבת לקרות כאן".

המארגנים רצו ליצור את התערוכה הגדולה בארץ. לשם כך הם גייסו את אוספי האמנות של בנק לאומי, המוזיאונים של סטף ורטהיימר, קרן קיימת ועוד ארבעים אמנים מרחבי הארץ בדגש על הצפון.

"לתת במה לאירועי תרבות גם בצפון"

תערוכת "צבע גלילי" בצפון (חדשות 2)
"אני חושב שצריך קצת להרפות מהקהל של מרכז הארץ", אומר ליאב מזרחי מתל אביב, שמציג בתערוכה. "צריך בהחלט לתת במה לאירועי תרבות ברמה הכי גבוהה שאפשר לעשות ולהפיק - גם לתושבי הצפון".

"אם תל אביב היא השפיץ, ביכולתנו להרחיב את הבסיס של הפירמידה כדי שהיא לא תתמוטט", אומר יאיר גרבוז, יועץ אמנותי לתערוכה ותושב צפת. על הקירות בבית הספר נתלות יצירות בשווי אלפי שקלים וגם יותר.

תערוכת האמנות של הצפון תהיה פתוחה לקהל לאורך חול המועד סוכות. המטרה של המארגנים היא לקיים אותה מדי שנה - כמסורת של אמנות גלילית.