מעזה לברלין: האחים שהפכו לשחקנים

איתן ודוד קוניו, תאומים בני עשרים ושלוש מהקיבוץ ניר עוז, לא מבינים עד עכשיו איך זה קרה להם. איך עשו את כל הדרך הארוכה מהלול והמוסך שם הם עובדים, עד לשטיח האדום בפסטיבל ברלין לצד משה איבגי, וכוכבי הוליווד, שלא לדבר על ביקורות מהללות שקראו על עצמם. השניים, צריך להבין, מעולם לא דרכו על סט צילומים

טום שובל החליט להקדיש 5 שנים מחייו ולתאר בסרטו הראשון - "הנוער", מערכת יחסים קרובה ונדירה בין 2 אחים. אולי זה בגלל שאת כל ילדותו, שובל בילה באותו החדר עם אחיו הצעיר דן, כשהם ישנים מדי לילה ב-2 מיטות נוער צמודות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מגיל 7 אני חולם לעשות סרט, ובגלל שאחד הדברים הכי חזקים בהתבגרות שלי היה הקשר שלי עם דן, הרבה פעמים בלילה היינו ממציאים תסריטים", סיפר שובל, והוסיף כי "זה תמיד היה סיפורי נקמה, וכל מיני דברים שהטרידו אותנו".

אחד הרגעים המכוננים בחייו של שובל הנער, היה כשאביו איקי פוטר אחרי יותר מ-30 שנים מעבודתו בעיתון "מעריב". בסרט, 2 האחים הולכים רחוק עם הדאגה למצבו הכלכלי הקשה של אביהם, ומחליטים לחטוף נערה עשירה, ולדרוש בעבורה כופר.

"זה לא הסרט על המשפחה שלנו. זה לא סרט אוטוביוגרפי", סיפרה שרית שובל, אמו של טום. "כשקרה המשבר הזה, כשאיקי פוטר מהעבודה, ההחלטה שלנו הייתה שאנחנו לא מערבים אותם. ולמרות שהייתה טלטלה והאדמה רעדה, היינו בטוחים שהם מוגנים. אבל שם, בחדר הזה, ישבו 2 ילדים מהסרטים, והם עשו את התסריטים שלהם", תיארה עם חיוך.

שובל חיפש במשך שנה, ובחן מאות שחקנים לתפקידי האחים בסרט. אבל דווקא זוג התאומים איתן ודוד קוניו, בני 23, אחד לולן והשני מכונאי רכב מהקיבוץ ניר עוז, נטולי כל ניסיון במשחק, כבשו אותו.

האחים קוניו בסרט "הנוער" (חדשות 2)

אז איך האחים הגיעו להיות שחקנים מהשורה הראשונה? 

"זה לא היה הכיוון שלי בכלל. זה סיפור קצת מצחיק. התקשרה אלי אחת התחקירניות של הליהוק, והיא שאלה אותי אם אני רוצה לשחק בסרט בתור שחקן ראשי, סרט עלילתי", סיפר דוד קוניו. "חשבתי שהיא מסתלבטת עלי, אז החלטתי להסתלבט עליה בחזרה. היא שאלה אותי אם יש לי ניסיון במשחק, ואמרתי ששיחקתי בהצגות ובעוד מלא דברים. ואז הבנתי שזה אמיתי. ומשם זה התגלגל", אמר.

כמה שבועות לפני תחילת הצילומים, שובל עדיין לא היה משוכנע שהתאומים, שמעולם לא דרכו על סט, יכולים להחזיק על כתפיהם את הסרט. הוא נתן להם תרגיל, כדי לבדוק עד כמה רחוק הם ילכו עבור התפקיד. הוא ביקש מהם, לגנוב משהו במכולת.

"נכנסנו למכולת, ואז אמרתי לאח שלי תקשיב - אני אקח משהו קטן, כאילו בשביל לקנות, ואתה תיקח את מה שיש פה, ואז הוא פשוט לקח את זה ונעמד מאחורי", סיפר דוד קוניו על חווית הגניבה. "אני כאילו קניתי סוכרייה. ואז התחלנו ללכת החוצה, וקלטנו שהצלחנו לגנוב בלי לשלם", סיפר.

הרגע הכי מוזר בכל המסע הארוך והבלתי צפוי הזה של האחים קוניו, הגיע כשהם הוזמנו אחר כבוד על ידי האחים שובל לצפות בהקרנה פרטי, בפעם הראשונה בסרט בכיכובם. וכך, האחים עשו את הדרך מהקיבוץ הקטן הסמוך לעזה - אל השטיח האדום בפסטיבל בברלין.