שוב: תאונה על הבמה במחזמר "ספיידרמן" בניו יורק

היום במבזק התרבות: תאונה נוספת לעיני הקהל באולם המחזמר "ספיידרמן" בניו יורק; רוברט דה נירו חוגג יום הולדת 70; וגם: באילת נערכים לפסטיבל הג'אז השנתי

שוב תאונה על הבמה במחזמר "ספיידרמן" בברודוויי: בחמישי בערב נפצע אחד משחקני ההצגה ברגלו, במהלך המערכה השנייה, ופונה לבית החולים. מהפקת המחזמר נמסר כי למרות התאונה, ההצגות ממשיכות לרוץ כרגיל משום שכל האמצעים הטכניים נמצאו תקינים לחלוטין. זה הזמן להזכיר שהעבודה על המחזמר "ספיידרמן" הייתה מלווה בקשיים רבים: לא פחות משלוש שנים של חזרות עברו על אנשי ההפקה עד שההצגה עלתה על הבמה, הבמאים הוחלפו באמצע, וארבעה משתתפים נוספים נפצעו בזמן שהמחזמר היה בהרצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברחבי העולם ציינו אתמול את יום הולדתו השבעים של השחקן זוכה האוסקר וגלובוס הזהב, רוברט דה נירו. הוא שיחק בין היתר בסרט השני בסדרת סרטי "הסנדק", ובסרטו של מרטין סקורסזה, "נהג מונית". לפני שנתיים הוענק לו פרס על מפעל חיים, אבל זה לא שהוא נח כיום. מאז הענקת הפרס הוא שיחק בלא פחות משישה סרטים, בתוך שנתיים כאמור, ולפני כחודשיים הוא גם הספיק לבקר כאן אצלנו בארץ, זה כמובן לרגל חגיגות יום ההולדת ה-90 של הנשיא פרס.

החופש הגדול מתקרב לאט לאט לקיצו, אבל הפסטיבלים ממשיכים להיפתח בזה אחר זה. הערב, למשל, ייפתח באילת פסטיבל ג'אז בים האדום, שייערך זו השנה ה-27. הרכב אחד, של האמן כריס דייב, ביטל ברגע האחרון את הגעתו לאילת, אולם הרכב אחר יחפה עליו - הלהקה של אנטוניו סאנצ'ז. בהנהלת הפסטיבל מסרו שהם ערוכים למקרים שכאלה, משום שביטול של אמן ברגע האחרון יכול להתרחש וזו כמובן לא הפעם הראשונה. לדבריהם, יש אמני ג'אז רבים בסצנת הג'אז העולמית, שמכירים את הפסטיבל הישראלי, ובהתאם לכך, אישור ההגעה של ההרכב החלופי הגיע די במהרה.