הוכרזו המועמדים לפרסי "אופיר"

היום במבזק התרבות: האקדמיה הישראלית לקולנוע הכריזה על המועמדים לפרסי אופיר, שלישיית הגשש החיוור עומדת לזכות בפרס מפעל חיים, ואנג'לינה ג'ולי חושפת פרטים ראשונים מצילומי הסרט המדובר של דיסני בכיכובה

האקדמיה הישראלית לקולנוע חשפה אתמול את רשימת המועמדים לטקס פרסי אופיר, הלא הוא האוסקר הישראלי. זה אומר שאנחנו מתקרבים עוד צעד אחד אל עבר בחירת הסרט שייצג את ישראל בטקס האוסקר בלוס אנג'לס בשנה הבאה בקטגוריית הסרט הזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרט המוביל ברשימה הוא "בית לחם" של יובל אדלר עם 12 מועמדויות, ומיד אחריו עם 11 מועמדויות סרט האימה הקומי "מי מפחד מהזאב הרע". ובכל זאת, למרות העובדה שהוא נמצא בצמרת ועל אף האהדה הגדולה שהוא צובר בעולם, "הזאב הרע" לא נכלל בין המועמדים בקטגוריית הסרט הטוב ביותר, מה שאומר שהוא כבר מחוץ למשחק בכל הקשור לטקס האוסקר.

פרס מפעל חיים לגשש החיוור

שלישיית הגשש החיוור היא הזוכה בפרס ההוקרה המיוחד השנה מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע. מצד אחד זה צפוי להיות רגע משמח מאוד משום שהגששים הם אחד הקונצנזוסים האחרונים שנותרו בתרבות הישראלית, מצד אחר זה יהיה ככל הנראה רגע עצוב בגלל הגעגועים הגדולים לישראל פולי פוליאקוב, שהלך לעולמו לפני כמעט שש שנים.

אנג'לינה ג'ולי היא המכשפה הרעה
סרט של וולט דיסני שבמרכזו ניצבת המכשפה הרעה מהיפהפייה הנרדמת הוא סרט מדובר מאוד שרבים מצפים לו בקוצר רוח. השחקנית אנג'לינה ג'ולי שתיכנס לנעליה של המכשפה מליפיסנט, הגיעה אתמול לאירוע מיוחד שבו סיפרה למעריצי דיסני על חוויות מתחילת העבודה על הסרט.

רק נזכיר שהסרט המצויר של דיסני על היפהפייה הנרדמת עלה לאקרנים בשנת 1959, והסרט החדש שיתמקד בסיפורה של מליפיסנט יוקרן ביולי 2014 כשיצויינו 55שנים לסרט המקורי. במהלך המפגש סיפרה ג'ולי גם על התחפושת שהכינו לה בדיסני לרגל התפקיד המדובר: "זה באמת היה מרגש ללבוש את הבגדים האלה. הילדים הקטנים דווקא צעקו וברחו ממני"