המנצח הישראלי ישראל ינון מת במהלך קונצרט בשוויץ

במהלך קונצרט שהתקיים בעיר לוצרן שבשוויץ, התמוטט המנצח הישראלי המוערך ישראל ינון. מתנדבים באולם ביצעו בו החייאה, אך בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו

ישראל ינון, ארכיון (יו-טיוב)

טרגדיה על הבמה: המנצח הישראלי המוערך ישראל ינון (59) הלך לעולמו אמש (חמישי) במהלך קונצרט שבו השתתף במרכז התרבות והקונגרס (KKL) בעיר לוצרן שבשוויץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, ינון התמוטט דקות ספורות לאחר תחילת הקונצרט של התזמורת רבת המשתתפים, שהופיעה באולם המפואר בפני קהל רב. הנוכחים במקום התבקשו לעזוב, מיד לאחר שהתבררה חומרת פגיעתו של המנצח הישראלי.

עוד דווח כי ינון ספג מכה בראשו בעקבות הנפילה, ובמשך דקות ארוכות בוצעה בו החייאה על ידי מתנדבים במקום. הוא פונה על ידי פרמדיקים לבית חולים מקומי, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בתקשורת השוויצרית תיארו את האבידה הכבדה במותו של ינון, שנחשב למנצח מחונן ובעל שם עולמי.

ינון נולד ב-1956 בכפר סבא וסיים את לימודיו באקדמיית "רובין" למוזיקה באוניברסיטת תל אביב בשנת 1984. לאחר מכן למד ניצוח והלחנה גם באקדמיה למוזיקה בירושלים. בשנות ה-90 השתקע בגרמניה והפך לאחת הדמויות הבולטות בעולם המוזיקה הקלאסית במדינה: בין השאר ניצח על התזמורת הפילהרמונית של ברנו, יצא עמה לסיבוב הופעות וזכה בפרסים רבים.

בהמשך השתתף באירועים פומביים רבים לקידום האיחוד בין גרמניה המזרחית למערבית. כמו כן, השתתף ינון כמנצח אורח בתזמורות רבות, בהן התזמורות הסימפונית של לונדון, וינה, אנטוורפן ושל רשת BBC הבריטית.