אמא קוראז' חוזרת לקאמרי

היום במבזק התרבות: חוק הגנת הסופרים אושר באופן סופי בכנסת; שחקני פסטיבל עכו ממשיכים לאיים בשביתה; ובקאמרי נערכים להצגה הראשונה של אמא קוראז'

עכשיו זה סופי: הכנסת אישרה אתמול (ד') בקריאה שנייה ושלישית את החוק להגנת הספרות והסופרים בישראל. האישור הגיע אחרי ארבע שנים של דיונים סביב הצעת החוק, ולמרות חילוקי הדעות הרבים שהיו בתוך תעשיית הספרות בין הגורמים השונים שם, דווקא בכנסת נראה היה שישנה תמימות דעים: 45 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ורק שלושה אחרים התנגדו. על פי החוק שאושר, ספר חדש לא יוכל להימכר במבצע במשך שנה וחצי מהרגע שיצא לאור, וגם תמלוגי הסופרים לא יוכלו להיות נמוכים יותר מ-8% ממחיר הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פסטיבל עכו ייערך אמנם רק בסוכות, אבל כבר אתמול כינסה עיריית עכו, יחד עם המארגנים, מסיבת עיתונאים שבה בישרו על כל מה שמתוכנן. אלא שמחוץ למסיבת העיתונאים התאספה קבוצה גדולה של שחקנים שהביעה מחאה על כך ששחקני הפסטיבל אינם מקבלים משכורת עבור השתתפותם במופעי הפסטיבל, וגם על החזרות שנמשכות יותר מחודשיים הם מקבלים סכום זעום כלשונם שאינו עולה על שכר מינימום. ארגון השחקנים שח"ם ממשיך לאיים כי אם לא יימצא בהקדם פתרון ואם לא תועבר משכורת ראויה לכל משתתפי הפסטיבל, הם ישבתו ויביאו לביטולו.

התיאטרון הקאמרי והשחקנית תיקי דיין נערכים לקראת ההצגה הראשונה של "אמא קוראז'" שתיערך הערב בתל אביב. "אמא קוראז'" הוא אחד המחזות הגדולים של המאה ה-20, כתב אותו ברטולט ברכט, ואחת לכמה זמן התיאטראות בישראל מעלים אותו בהפקה חדשה. הפעם האחרונה שהייתה לנו כאן אמא קוראז' הייתה בשנת 2002, כשג'יטה מונטה גילמה את הדמות הראשית. הפעם מי שמקבלת על עצמה את התפקיד היא תיקי דיין.