חוק הסופרים אושר בוועדת החינוך והתרבות

היום במבזק התרבות: חוק הסופרים אושר כצפוי פה אחד בוועדת החינוך והתרבות של הכנסת, בטורונטו חשפו את רשימת הסרטים שיככבו בפסטיבל הקולנוע השנתי שלהם, וכאן אצלנו סרט ישראלי חדש בכיכובו של משה איבגי עולה היום לאקרנים.

אתמול (יום ד') חוק הסופרים אושר פה אחד בוועדת החינוך והתרבות של הכנסת. כל חברי הוועדה העבירו פה אחד את הצעת החוק להגנת הסופרים והספרות בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק נזכיר שעל פי הצעת החוק הזו, בין היתר, רשתות הספרים בישראל לא יוכלו לתת הנחה על מחיר הספר ב-18 החודשים הראשונים לפרסומו. שרת התרבות לימור לבנת אמרה אתמול בתום הדיון שזהו רגע מרגש ויום חשוב לתרבות ולספרות הישראלית, והדגישה שספר הוא לא עוד מוצר צריכה, אלא אוצר תרבותי. צריך לומר שלהצעת החוק הזו יש עוד כברת דרך לעבור, היא צריכה לקבל את אישור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית, וגם בעניין הזה הביעה לבנת את כוונתה להעביר את החוק כבר במושב הכנסת הנוכחי.

סרט חדש לאיבגי - "מנתק המים"

סרט ישראלי חדש עולה היום לאקרנים, קוראים לו "מנתק המים", והכוכב הראשי שלו הוא משה איבגי. הסרט מספר על אדם בשנות החמישים לחייו שעובד בניתוק זרם המים לאנשים שלא שילמו את החשבון, אתם יכולים לתאר לעצמכם שאלו חיים לא פשוטים. את הסרט הזה יצר במאי צעיר, שזה בעצם סרט הביכורים שלו, קוראים לו עידן הובל, וכבר הוא זכה להקרין את הסרט בפסטיבל ונציה, וגם בפסטיבל חיפה, שם איבגי זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על התפקיד הזה.

פסטיבל טורונטו

פסטיבל הקולנוע בטורונטו יפתח בחודש ספטמבר. כבר אתמול נחשפה רשימת הסרטים שיוקרנו בו, והיא מסקרנת במיוחד. מי שיפתח את הפסטיבל השנה הוא הסרט המדובר על ג'וליאן אסאנג' ואתר ויקיליקס. סרט נוסף שמעורר הרבה עניין הוא הסרט המבוסס על סיפור חייו של נלסון מנדלה, מילדותו ועד הבחירה בו לכהן כנשיא דרום אפריקה. וגם - סרט אסונות בחלל. קוראים לו "גראוויטי", ומככבים בו סנדרה בולוק וג'ורג' קלוני. הפסטיבל בטורונטו ייפתח רק בחמישה בספטמבר, ועוד ייקח זמן עד שגם אנחנו נוכל לראות את הסרטים האלו כאן בישראל.