בבליל שפות: אלבום ל"סיסטם עאלי"

הלהקה שיוצרת היפ הופ בעברית, ערבית, רוסית ואנגלית, והתחילה במקלט בעג'מי מוציאה אלבום אחרי שש שנים. הם לא מפחדים להגיד את מה שהם חושבים, ויודעים שלא בטוח שהקהל יקבל את זה. כתבנו פגש את חברי הלהקה. צפו

שש שנים הם חיכו לרגע הזה והשבוע זה קרה:  אחרי מאות שעות של חזרות, הופעות והקלטות הם משיקים את אלבומם הראשון - סיסטם עאלי, הלהקה שלא מפחדת לומר מה שהיא מרגישה רשמה לעצמה היסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה התחיל במקלט ציבורי בשכונת עג'מי שביפו, שם נפגשו חברי הלהקה ובמשך השנים התגבשה קבוצה של תשעה זמרים ונגנים שיוצרת היפ הופ בבליל של שפות: עברית, ערבית, רוסית ואנגלית. כמגוון השפות כך גם מגוון הדעות, דבר שמקשה על העבודה, אך עושה אותה הרבה יותר מעניינת.

מצב המוסיקה בארץ הוא לא מזהיר, קשה להתפרנס מזה, ולכל אחד יש גם עיסוקים אחרים. הם מקווים שהמוסיקה שלהם תישמע מבעד למקלטי הרדיו בארץ, אך עדיין לא בטוחים שהקהל הישראלי מוכן לרב תרבותיות שכזו. אך זה בטח לא מה שימנע מהם להמשיך לנסות.

"לא כל דבר שאני כותב אני חייב לקלוע לכל אחד, לא כולם אוהבים את הטקסטים שלי ולא כולם מסכימים את עם זה שאני שר בערבית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מוחמד מוגרבי, חבר הלהקה. ליבה נאמן, גם היא חברה בלהקה הוסיפה כי היא מאוד גאה בהרכב: "זה שונה בנוף המוסיקה....אני מאוד מקווה שנופיע כמה שיותר בארץ ובחו"ל וכמה שיותר אנשים יקשיבו וישמעו את סיסטם עאלי".