מבזק התרבות: הבמאי הבריטי מל סמית' הלך לעולמו

בריטניה נפרדה מהבמאי והקומיקאי מל סמית' שמת מהתקף לב בגיל 60; בישראל לא חיכו לתחילת המו"מ המדיני והפגינו קירוב לבבות גם על הבמה בהופעה של "אורפנד לנד" וגם: תערוכת "אוטו-מוטור" נפתחה לקהל הרחב

הקומיקאי והבמאי הבריטי מל סמית' הלך בסוף השבוע לעולמו בגיל 60 כתוצאה מהתקף לב. סמית' שיחק בקומדיות רבות בבריטניה וגם בסרט הנסיכה הקסומה, וביים בין היתר את הסרט הראשון של מיסטר בין בכיכובו של רואן אטקינסון. בעברו אמר סמית' שהסרט זה הביא לו הכי הרבה גאווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שהגיע אמש לתיאטרון גשר יכול היה להרגיש כמו במגדל בבל. ההצגה "כפר" של התיאטרון הוצגה באופן חד פעמי עם תרגום לחמש שפות שונות במקביל. ההצגה תורגמה לאנגלית, רוסית, אמהרית, צרפתית וספרדית - וזאת לרגל ערב מיוחד שארגן שם המשרד לקליטת עלייה.

להקת "אורפנד לנד" הופיעה בסוף השבוע מול מאות מעריצים יחד עם הלהקה הערבית "חלאס". לשתי הלהקות הללו ישנה שפה משותפת - המוזיקה - שני ההרכבים מנגנים בסגנון רוק כבד וההופעה המשותפת הייתה עבור חברי הלהקה הזדמנות להעביר מסר של שלום. "אני מתנגד נחרצות לחרמות מכל סוג", אמר קובי פרחי מלהקת "אורפנד לנד", "אני לא חושב שאמנים צריכים להחרים אף אחד".

תערוכת הרכבים המסורתית, ה"אוטו-מוטור", נפתחה אתמול כחלק מאירועי החופש הגדול. השנה מתמקדת התערוכה במכוניות מהסרטים. בין היתר ניתן למצוא בתערוכה את המכוניות מסרטי שליחות קטלנית, ג'יימס בונד, מהיר ועצבני ואפילו הבאטמוביל של באטמן הגיעה לשם.