הזמר סטיבי וונדר מחרים את פלורידה בעקבות זיכוי הורג הנער השחור

היום במבזק התרבות: סטיבי וונדר מחרים את פלורידה אחרי זיכויו של ג'ורג' צימרמן, שחקני פסטיבל עכו מאיימים לבטל את השתתפותם באירוע ומאסטרו זובין מהטה מוסיף עוד תואר לאוסף

הזמר סטיבי וונדר מודיע שהוא מחרים את מדינת פלורידה ולא מוכן להופיע בשטחה. הסיבה לחרם היא הזיכוי של המאבטח ג'ורג' צימרמן מגרימת מותו של הנער השחור טרייבון מרטין. וונדר הודיע על החלטתו במהלך מופע שלו שנערך כבר בתחילת השבוע בקנדה, אבל רק אתמול הסרטון הגיע לתודעה הציבורית, כשאחד הצופים מהקהל תיעד את הרגע הזה באמצעות הטלפון הנייד והעלה את הסרטון ליוטיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזיכוי של צימרמן עורר מחדש את הדיון הציבורי שעסק במתיחות בין הלבנים לשחורים בארצות הברית, ולמעשה סטיבי וונדר הוא הזמר האמריקני הראשון שנוקט עמדה בנושא הזה.

שחקנים מאיימים לבטל את השתתפותם בפסטיבל עכו

שחקנים בפסטיבל עכו, פסטיבל התיאטרון המיתולוגי, מאיימים לבטל את השתתפותם בפסטיבל - שמתוכנן להתקיים כמדי שנה בחג הסוכות. לטענת השחקנים וארגון שח"ם שמייצג אותם, הם אינם מקבלים כל תמורה כספית על השתתפותם בהצגות. הם אמנם מקבלים סכום זעום לטענתם עבור תקופת החזרות, אבל גם הסכום הזה אינו עולה על שכר מינימום לטענתם.

חברי ארגון שחקני המסך שלחו מכתב לראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, והבהירו כי אם לא ייפתח משא ומתן באופן מיידי, או יוגדר שכר מינימום לשחקנים, הארגון ייאלץ לנקוט בצעדים למניעת קיום הפסטיבל.

מעיריית עכו נמסר בתגובה כי הפסטיבל הוא הבמה המרכזית שהיוצרים ושחקני התיאטרון מקבלים בו חשיפה ראשונה. כמו כן, טובת היוצרים והשחקנים עומדת לנגד עיני הנהלת העיר והפסטיבל, ולאחר שהעירייה תלמד את המכתב של שח"ם היא תגיב בהתאם.

משחקי תפקידים בין זובים מהטה לדן שכטמן

הפילהרמונית תחתום הערב עוד עונה של "הפילהרמונית בג'ינס" ומי שינחה את הקונצרט החגיגי הערב יהיה הפרופסור שכטמן. מיד לאחר מכן, מאסטרו זובין מהטה יקבל על אותה במה תואר דוקטור של כבוד מטעם הטכניון. בטכניון אומרים שהתואר ניתן למהטה בהוקרה על תרומתו הייחודית וההיסטורית למוזיקה בעולם בכלל, ובישראל בפרט.