רשף לוי יוצא עם סרט חדש

רשף לוי - סטנדאפיסט, במאי תסריטאי העומד מאחורי הסדרה המצליחה " הבורר", הציג את סרטו החדש "לצוד פילים" בשבוע שעבר בפסטיבל הקולנוע בירושלים. בסרט מלא ההומור מסתתר הסיפור הכואב של לוי, שאיבד את אביו בגיל צעיר

רשף לוי הוא ללא ספק אחד היוצרים הפוריים שפועלים כאן בשנים האחרונות, ולא רק בגלל שבעת הילדים שהוא מגדל הרחק מאור הזרקורים. לוי הוא סטנדאפיסט, מחזאי, בימאי, תסריטאי ומי שעומד מאחורי הסדרה המצליחה "הבורר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטו החדש "לצוד פילים" פתח בשבוע שעבר את פסטיבל הקולנוע בירושלים. כמו שאפשר לצפות גם הסרט הזה מלא הומור, אבל מאחוריו מסתתר הסיפור הכואב של לוי עצמו, שאיבד את אביו בגיל צעיר, ועכשיו מצא דרך להחזיר אותו לחיים על המסך.

חדר העבודה של רשף לוי ממוקם בעליית הגג, רחוק מהילדים. הוא לא מרשה לילדים שלו לראות את היצירות שהוא כותב, כי בסרטים יש סצנות מיניות, והסדרה המצליחה שלו "הבורר" היא אלימה.

אביו של רשף - שודד בנקים בלח"י

"אני תפסתי את הבת שלי רואה את הבורר בלילה. אמרתי לה שאסור לה לראות את זה. והיא אמרה שכול החברות שלה רואות. ואז היא שאלה מתי אני אעשה סרט שהיא גם תוכל לראות. אז ישבתי לכתוב את "לצוד פילים"".

הסרט "לצוד פילים" הוא סיפורם של 3 זקנים, המחליטים עם נכד של אחד מהם לשדוד בנק. הגיבורים, אליהו וניק, היו שודדי בנק בלח"י, במחתרת, לפני קום המדינה.

"יש לי גם תמונה אחת, מהתקופה שהוא היה במחתרת. אבא שלי לא פגש את הנכדים שלו. הוא לא ראה אותם אף פעם. והסרט הוא פנטזיה, במובן שהוא מספר מה היה קורה אם אבא שלי היה פוגש את הילדים שלי. איך זה היה נראה". אליהו לוי, אבא של רשף, היה בלח"י, שדד בנקים בריטיים כדי להשיג כסף למחתרת. את החבר הכי טוב שלו כינו ניק, בדיוק כמו בסרט.

"אגב, אבא שלי לעולם לא ראה אותי מופיע. הוא מת לפני שהתחלתי להופיע, או לפחות היה סנילי לגמרי בפעם הראשונה", סיפר רשף בכאב. "אני לא יודע להגיד מה הוא היה חושב על זה. אני הרבה פעמים מתלבט מה הוא היה חושב", אמר.

רשף הוא קודם כל סטנדאפיסט. ההופעות האלו הם הפרנסה העיקרית שלו. הוא מופיע 5 ערבים בשבוע, כי אין מה לעשות - יש לו הרבה פיות להאכיל.

כשרשף היה בן 15 - אביו לקה באלצהיימר

אליהו לוי לא זכה להכיר את הנכדים שלו. כשרשף היה בן 15 אביו לקה באלצהיימר. "אני זוכר את הרגע שבו זה התחיל. הוא התעורר על המיטה, הסתכל החוצה, ואמר 'הבריטים בונים פה עכשיו בית חולים', ואמרתי לו 'אבא, זה לא בריטים, זה אנשים שלנו'. אז הוא אמר 'לא, זה הבריטים'. ואז פתאום בשנייה אחת, כילד בן 15 נפל לי הלב לתחתונים. פתאום הבנתי שהחיים נגמרו, ושמפה התחילה תקופה חדשה".

אליהו חי עוד 11 שנה, רוב הזמן מנותק וסנילי. רשף ואחיו היו צריכים להאכיל ולנקות אותו. בסרט "לצוד פילים", משתמש לוי בשכחה, במחלות ובזקנה לסצנות קומיות. רשף גייס לסרט רשימה מרשימה של כוכבים, ביניהם גם סר פטריק סטיוארט, מי שהיה פרופסור קסבייר בסרט "אקסמן".

"בסרט אתה לוקח את מה שקרה בחיים, וכותב את מה שהיה צריך לקרות", סיפר לוי. "סרט הוא תיקון. תיקון לחיים".