יורדים מהבמה: שחקני התיאטרון ישבתו במחאה על עיכובים בשכרם

שחקני תיאטרון "הבימה" המיוצגים בארגון השחקנים מאיימים לפתוח בשביתה בהמשך החודש ולא להופיע להצגות וחזרות. זאת, לטענתם, בשל עיכוב בהעברת שכרם ופגיעה בתנאי הפנסיה שלהם. "הנהלת 'הבימה' גונבת כסף מהשחקנים כאילו היו עובדי מפעלי יזע בסין", טוענים השחקנים

ההצגה לא חייבת להימשך: ארגון השחקנים הישראלי (שח"ם) הכריז הבוקר כי ישבית את ההצגות והחזרות בתיאטרון "הבימה" החל מה-21 ביולי. הסיבה: אי העברת תשלומים לקרנות הפנסיה והשהתלמות ואיחורים בהעברות תשלומי השכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על השביתה, לטענת השחקנים, התקבלה לאחר שבמשך למעלה מחצי שנה הנהלת תיאטרון "הבימה" לא נענתה לדרישות ועד השחקנים להעביר להם את שכרם ללא איחורים ושלא לפגוע במענקי הפנסיה שלהם. באסיפה הכללית של שחקני "הבימה" שנערכה לפני כחודשיים, הצביעו השחקנים פה אחד על הכרזת סכסוך העבודה והסכימו על הכרזת שביתה אם ההנהלה לא תיענה לדרישות הבסיסיות לעמידה בחוזה הקיבוצי ובחוקי העבודה.

"הנהלת 'הבימה' גונבת כסף מהשחקנים כאילו הייתה אחרון מפעלי היזע בסין", אמר מנכ"ל ארגון השחקנים, שחר בוצר. "בכל ישיבת מו״מ משקרים לנו במצח נחושה וטוענים שהכספים יוחזרו, אך שבוע לאחר מכן אנו מגלים כי עוד מרכיב בשכר נלקח לקופת התיאטרון בניגוד להסכם הקיבוצי ובניגוד לחוקי מדינת ישראל. בעוד 17 יום הפארסה הזו נפסקת. אם התיאטרון הלאומי לא יכול לשלם לשחקניו - הוא ייסגר. בלי שחקנים אין תיאטרון".

יו"ר ועד עובדי "הבימה", שמוליק כהן, אמר כי "בשנתיים האחרונות שחקני 'הבימה' התחשבו מעבר למקובל ומעבר להגיון הסביר במצב התיאטרון, אך גם לנו יש גבולות אדומים. לא ייתכן שהתיאטרון ימשוך אותנו במשך מעל לחצי שנה במו״מ על תשלומים המגיעים לנו בחוזה הקיבוצי".