"הבית אשר נחרב" זכה בפרס ספיר

הסופר ראובן נמדר הוא הזוכה בפרס ספיר לשנת 2014. בגין הזכייה הוא יקבל לידיו 150 אלף שקלים, וספרו אף יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו

ראובן נמדר (אבי שמחון)

הספר "הבית אשר נחרב" שכתב ראובן נמדר בהוצאת כנרת זב"מ דביר הוא הספר הזוכה בפרס ספיר לשנת 2014 - כך הודיע הערב (שני) חבר השופטים של הפרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הספר זיכה את נמדר בפרס כספי של 150 אלף שקלים. כמו כן, הספר יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו של נמדר. כל אחד מארבעת המועמדים הנותרים שהפסידו את הפרס בקו הגמר יסתפק ב-40 אלף שקלים.

יתר המועמדים לפרס השנה היו: "בת המקום" מאת לאה איני ובהוצאת כנרת זב"מ דביר, "לילה ולואיס" מאת חגית גרוסמן ובהוצאת כנרת זב"מ דביר, "טווס בחדר המדרגות" מאת גלית דיסטל אטבריאן ובהוצאת זמורה ביתן ו"המאחרים" מאת אגור שיף ובהוצאת עם עובד.

בנוסף, כפי שהכריזו מבעוד מועד במפעל הפיס, זכתה הערב חנה נוימן בפרס הביכורים על ספרה "העונה" (הוצאת גוונים) וב-40 אלף שקלים. "הספר כתוב בעדינות ובאיפוק נדירים", נימקו השופטים את החלטתם. "נוימן מטפלת במורכבות האנושית בכישרון כתיבה, ברגישות ובחמלה גדולה".

ממפעל הפיס נמסר כי הוא ירכוש 500 ספרים מהרשימה של חמשת המועמדים הסופיים ומספר הביכורים הזוכה של נוימן. מאות העותקים שירכוש יחולקו לספריות עירוניות בכל רחבי הארץ.