לילה לבן בתל אביב: כל האירועים, החגיגות - והרחובות החסומים

העיר תל אביב לא הולכת לישון: אירועי הלילה הלבן נפתחו הערב ברחבי העיר ויכללו אירועי תרבות ייחודיים, פסטיבלים, מופעים של מיטב האמנים עד לזריחת השמש - וגם חסימות של רחובות מרכזיים. כל מה שצריך לדעת על הלילה הלבן

לא הולכים לישון. לילה לבן בתל אביב (AP)

תל אביב ממשיכה להוכיח שהיא עיר ללא הפסקה: גם השנה ייערכו בתל אביב-יפו אירועי הלילה הלבן - חגיגה של מופעים, אירועי תרבות ופסטיבלים לאורך הלילה ועד אור הבוקר לציון הכרזתה על ידי אונסק"ו כעיר הלבנה. כל מה שצריך לדעת על האירועים הצפויים - וגם על הרחובות החסומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירועי הלילה הלבן נפתחו ב-17:00 בשוק התקווה שבדרום העיר. הבסטות במקום נצבעו בגוונים מרהיבים של מוסיקה, קצב ותיאטרון רחוב. בין הדוכנים ינגנו הרכבים מוזיקליים במגוון סגנונות ודמויות, פסלים אנושיים ושחקני רחוב יפתיעו במשחקי תפקידים ודמויות מתוך הבסטות. גם בשוק הפשפשים ביפו ייהנו המבלים מחוויה דומה - וממופעי תיאטרון רחוב.

פירוט מלא של אירועי לילה לבן בתל אביב

החגיגות יימשכו עם מסיבת אוזניות צבעונית וגדולה במיוחד בכיכר רבין שבלב העיר. עם החשיכה יאיר כדור מראות את הכיכר בשלל נקודות אור, זאת לצלילי המוזיקה שתישמע באוזניות שניתן יהיה לשכור במקום. ניתן יהיה גם להגיע עם אוזניות משלכם, להתחבר לקצב - ולהתחיל לרקוד.

סדנת ריקודי עם תיערך מול חוף גורדון ומי שיהיה ממש מעוניין יוכל גם ללמוד איך לרקוד כמו בהודו עם סדנת ריקודי בוליווד בתלבושות מסורתיות בכיכר הבימה. באותו המקום ייערך גם אירוע על טהרת הריקודים הסלוניים. ברחבת סוזן דלל תסחוף את הקהל להקת הפלמנקו הישראלית ותיערך במקום סדנה מיוחדת ללימוד הריקוד הספרדי החושני.

חברת גוגל תערוך אירוע אלטרנטיבי לאירועי שבוע הספר העברי - Indiesefer - שנועד לחבר בין כותבים לבין טכנולוגיה. באירוע, שיחל בשעה 19:00 בבניין אלקטרה ויימשך עד השקיעה, ישתתפו סופרים, משוררים, מחזאים ותסריטאים. באירוע יתקיים יריד ספרים אלטרנטיבי של הוצאות דיגיטליות וסטארטאפים.

רוקדים, יוצרים - ומחפשים את המטמון בתחנה המרכזית

במתחם התחנה יתקיימו מופעי שירה בציבור עם גבי ברלין ועינת שרוף ובחוף הצוק יתקיימו מופעי זריחה של ההרכב "מטרופולין", יהודית רביץ וגליקריה. מופע מחווה מיוחד לביטלס המיועד להורים ולילדים ייערך בגן הפסגה ביפו העתיקה, שם יופיעו גם אמנים רבים מז'אנר האינדי-רוק: גבע אלון, אלקטרה, נערות ריינס, אנג'לסי וההרכב The Brigitte מצרפת. אוהבי הג'אז ייהנו במיוחד מהופעה של תזמורת הג'אז של העיר בכיכר קדומים שביפו העתיקה.

בנוסף ייערכו ברחבי העיר שלל אירועים נוספים ומקוריים: סדנאות ציור לילדים במתחם ביאליק, קמפוס פתוח עם הרצאות קצרות של שלל מומחים בגן קריית ספר ויריד וינטג' ויד שנייה בכיכר דיזינגוף. אירוע מיוחד של "חפש את המטמון" ייערך במתחם התחנה המרכזית החדשה - כמו גם תערוכת אמנות מיוחדת בקומה השביעית. האופרה הישראלית תערוך קונצרט חצות מיוחד וחגיגת רוק אלטרנטיבי תתקיים בתיאטרון "תמונע".

בסינמטק ייהנו המבקרים ממרתון סרטים ישראליים לאורך הלילה, ולאחר מכן יוכלו לבקר בשלל המוזיאונים והגלריות בעיר שיישארו פתוחים ויאפשרו כניסה במחירים מוזלים. על הדק של נמל תל אביב ניתן יהיה לבצע תרגילי יוגה לאור זריחה.

לילה לבן גם לנהגים: רחובות מרכזיים ייחסמו

ריקודים לתוך הלילה (רויטרס)
אירועי "לילה לבן" ייערכו בכל רחבי העיר, וכתוצאה מכך ייחסמו רחובות רבים ומרכזיים החל משעות הערב. עיריית תל אביב-יפו ממליצה להגיע לאירועים השונים בתחבורה הציבורית או ברכבת ישראל ולהימנע מהגעה בכלי רכב פרטיים.

צירים אלה ייסגרו לסירוגין לתנועת כלי רכב פרטיים: שד' רוטשילד בין רח' מרמורק לרח' הרצל, רח' אלנבי בין כיכר המושבות לרח' הרברט סמואל, רח' הרברט סמואל ונמל תל-אביב - בין רח' אבן גבירול, שד' רוקח ועד שד' ירושלים. רח' ביאליק ייסגר לכל אורכו ותיאסר חניית כלי רכב.

רח' אבן גבירול ייסגר בין רח' ארלוזורוב לשד' שאול המלך (על פי עומסי קהל), חוף הצוק ייסגר בין דרך נמיר ורח' יוניצמן לבין רח' 2040 ורח' לוי אשכול. כמו כן, ייסגרו צירים מקבילים וחוצים שמובילים לצירים אלה.

בהתאם לעומסי תנועה ועל פי החלטת המשטרה, מ 22:00- ייחסמו רחובות החוצים את הצירים: רח' אבן גבירול, דרך נמיר, וכניסות לעיר מנתיבי איילון. רכבות תופעלנה כל הלילה. בתחנה סבידור מרכז (ארלוזורוב), תועמד תחבורה ציבורית לרשות הקהל שתעבור בין המתחמים השונים. לוחות הזמנים והמסלולים מופיעים באתר הרכבת www.rail.co.il או במוקד 5770*. בנוסף יחולו שינויים במסלולי קווי התחבורה הציבורית עליהם ניתן להתעדכן באתרי החברות.