יובל בנאי מציג: החיים החדשים שלי

אחרי גירושין, תחושת מיצוי מהקריירה והתקף לב שכפה עליו שנה של מנוחה בבית, מוציא יובל בנאי אלבום סולו חמישי עם שיר שהקדיש לאביו, יוסי בנאי, וחוזר לבמות גם כחלק מלהקת משינה. "אני תמיד חושב מה אבא שלי היה אומר, זה הכי טבעי לרצות שהוא יהיה מבסוט ממך", הוא מספר

יובל בנאי החדש: כבר יותר מעשר שנים שהנוף הגלילי של מושב אילניה הוא הנוף של הבית שלו. כבר יותר מעשר שנים שכשואלים את יובל בנאי מה הוא עושה, הוא לא עונה שהוא רק מוזיקאי. "החיים כאן מאד פשוטים - קמים מוקדם והולכים לישון מוקדם", מספר בנאי. "כשהחושך יורד כל אחד מסתגר בביתו ועסוק בענייניו. רוב הזמן אני פה - די עם עצמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר 30 שנה שיובל בנאי הוא יובל בנאי ממשינה, להקת הרוק ששרדה כאן כמעט יותר מכל להקה אחרת. אבל לפני עשור, אחרי גירושין ותחושת מיצוי מהקריירה החליט בנאי לעבור לגליל. "תמיד חלמתי לגור בגליל, והדבר הראשון שעשיתי זה לחפש אדמה", מתאר בנאי כשהוא עומד בתוך מטע הזיתים שלו. "ראיתי מודעה בעיתון - 'שלושה דונם למכירה'. הגעתי וראיתי את הר תבור, את הגולן, וחשבתי שזה המקום הכי יפה בעולם". את רוב השבוע מבלה בנאי במושב אילניה ונמצא גם על הקו לתל אביב שם נמצאים שלושת ילדיו מנישואיו הראשונים, וגם בת זוגו עמליה רוזנבלום ובנו בן השנתיים אהרון.

מינפתי את התקף הלב ליובל בנאי אחר (חדשות 2)

במהלך 30 שנות פעילותה של להקת משינה נרשמה פרידה אי שם בשנות התשעים כשהרגישו שהם רוצים לנסות דברים אחרים, אבל כשהבינו שלסוד ההצלחה קוראים "משינה" הם עשו קאמבק ומאז הם ביחד. "אנחנו מאד אוהבים אחד את השני, לא קל לנו אבל אנחנו משפחה" מסביר שלומי ברכה, חבר הלהקה ואחד מחבריו הקרובים של בנאי. "משינה היא הספינה. ממנה אפשר לצאת לאיפה שרוצים אבל בגלל החברות שרדנו".

"זה הכי טבעי לרצות שאבא שלך יהיה מבסוט ממך"

"רק בשנתיים האחרונות לא היינו ביחד, זה לא כזה הרבה בשביל להקה. הייתה לנו תקלה טכנית קלילה אבל גם מזה יצאנו" אומר בנאי. התקלה הטכנית שעליה מדבר בנאי היא התקף הלב שקיבל בבית באילניה לפני שנה וחצי. הטראומה ההיא שינתה אצלו משהו, ולפי מה שמספרים הפכה אותו ליובל טיפה אחר. "קודם כל זה כפה עליי כמעט שנה בבית. החלטתי שאני לוקח זמן לחזור למציאות אז מינפתי את זה - ציירתי, התעסקתי בגינה, בילדים, הפסקתי לעשן - חיים רק פעם אחת לפי הקלישאה".

במנוחה שנכפתה עליו הוא הקליט את אלבום הסולו החמישי, ועכשיו בגיל 50 הוא חוזר לבמה - גם עם משינה וגם במופע היחיד "עוד שיר אחד", שיר שהקדיש לאבא שלו - יוסי בנאי. "אני תמיד חושב מה אבא שלי היה אומר", מספר בנאי. "זה הכי טבעי בעולם שתרצה שאבא שלך יהיה מבסוט ממך, ואני בטוח שהוא היה מת על השיר הזה".