דבורה עומר הובאה למנוחות

מאות בני אדם הגיעו ללוות את סופרת הילדים בדרכה האחרונה. עומר הובאה למנוחות בבית העלמין בכפר מעש, לאחר שהלכה לעולמה, והיא בת 80, בסוף השבוע האחרון. בן זוגה ספד לה: "רק אני יודע כמה היא הייתה צנועה וענווה"

דבורה עומר, סופרת הילדים המוערכת שעמדה בין היתר מאחורי "שרה גיבורת ניל"י", "לאהוב עד מוות", ורבים אחרים, הובאה הערב למנוחות בבית העלמין בכפר מעש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות בני אדם הגיעו ללוות את הסופרת עטורת השבחים שהלכה לעולמה בגיל 80 בסוף השבוע האחרון. בשנים האחרונות בריאותה של עומר הייתה רופפת, ובסוף השבוע היא מתה בשלווה בביתה בכפר מע"ש.

אלמנה, שמוליק עומר, שליווה אותה במשך 60 שנה, נרגש מהכבוד האחרון שרוחשים לה. "אני מאוד גאה על הכבוד שמנחילים לה", סיפר שמוליק לחדשות 2. "היא זכתה לכבוד ולהערכה בלתי רגילים".

שמוליק הדגיש את צניעותה של אשתו. "רק אני יודע כמה היא הייתה צנועה וענווה", סיפר, נרגש. "היא בטח הייתה אומרת לי - אתה ביימת את זה".

"דבורה עומר כתבה דמויות והפכה אותן לחיות ונגישות עבור הקורא", אמרה שרת התרבות והספורט בהספדה בלוויה, "היא לא כתבה רק היסטוריה".

"קודם שאלו אותי איזה ספר שלה הכי אהבתי", סיפרה לבנת, "אולי זה לא הכי מקורי, אבל 'שרה גיבורת ניל"י'. אני בטוחה שלכל אחד יש את הספר שלו ואת הדבורה שלו אבל עבור כולנו היא תישאר לעד עם כל ספריה. ביקשתי היום במשרד התרבות שנייסד פרס לספרות ילדים על שם דבורה עומר", חתמה השרה את הודעתה, "יהי זכרה ברוך".