הורים שכולים לעברי לידר ויזהר אשדות: "אל תשירו לנופלים ביום הזיכרון"

ביום ראשון בערב יתקיים טקס "שרים בכיכר" בתל אביב שבו יבצעו אמנים שירים לזכר חללי צה"ל. אלא, שמשפחות שכולות רבות מתנגדות להופעתם של עברי לידר ויזהר אשדות, שלטענתן פגעו בנופלים או לא שירתו שירות מלא בצה"ל

קוראים להחרימו. עברי לידר (חדשות 2)

הזיכרון - והמחאה: משפחות שכולות בשיתוף ארגון "יד לבנים" קוראות לבטל את הופעותיהם של עברי לידר ויזהר אשדות באירוע "שרים בכיכר" המסורתי בערב יום הזיכרון. הסיבה: לא שירתו שירות מלא או פגעו בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שכתב יו"ר ארגון "יד לבנים" אלי בן שם לראש מחלקת הטקסים והאירועים של עיריית תל אביב, הוא הביע את מחאתן של משפחות שכולות רבות על כך שעברי לידר ויזהר אשדות יבצעו שירים במופע "שרים לזכרם" שייערך בערב יום הזיכרון בכיכר רבין בתל אביב.

המשפחות טוענות כי אשדות פגע בנופלים לאחר שהלחין וביצע את השיר "עניין של הרגל" שעורר סערה גדולה ואף נפסל לשידור בגלי צה"ל. המשפחות טוענות שהשיר, שאותו חיברה אלונה קמחי, מתייחס לתהליך שעוברים חיילי צה"ל המשרתים בשטחי יהודה ושומרון במסגרתו הם "למדים להרוג כעניין של הרגל".

אשדות בהופעה. "כבוד עבורי להופיע בטקס" (פייסבוק)

"עיריית ת"א מעבירה לאזרחים מסר שגוי"

בנוסף, מוחות המשפחות גם נגד הופעתו של הזמר עברי לידר, שלטענתן לא מילא את חובתו האזרחית ועזב את השירות הצבאי לאחר שלושה חודשים בלבד. "ארגון יד לבנים, המשמש כמצפן מוסרי הנושא את דגל ההנצחה והמורשת של הנופלים, סבור כי המסר שמעבירה עיריית תל אביב ואנשי ההפקה של הטקס לאזרחי ישראל הוא שגוי", כתב בן שם וביקש מהעירייה לבטל את השתתפותם של השניים באירוע.

"אודה לכם אם תבטלו את השתתפותם של שני האומנים כדי למנוע את הפגיעה במשפחות השכולות", סיכם בן שם את מכתבו והדגיש כי בעצם הביטול יועבר "מסר חינוכי וערכי למשתתפים בטקס בכיכר ולמיליונים הצופים בו בבית".

"ללידר מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בנופלים"

בעיתון "ידיעות אחרונות" פורסמו הבוקר תגובותיהם של האמנים לטענות המשפחות השכולות. "לידר פועל בהתנדבות בשיתוף פעולה עם צה"ל ולוקח חלק במערך המילואים. ללידר עצמו מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בחיילים או בזכר הנופלים", נמסר מרונית ארבל בשם לידר. "הוא מדריך להקות צבאיות ואף הוקמה להקה בצה"ל המופיעה עמו בפני חיילים קרביים", הבהירה ארבל בשמו של הזמר.

"כמו רבים מאזרחי ישראל, השכול חזר ופקד את משפחתי לאורך השנים", אמר יזהר אשדות בתגובה. "זו זכות להשתתף בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל בעירי תל אביב".

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התשע"ג - סיקור מיוחד:

נתניהו: "אין מזור לכאב ואין נחמה שלמה"

מדוע חרדים לא עומדים במהלך הצפירה?

גולשים זוכרים: סיפורי החללים שקרובים ללבנו

צפו: לוחמי גדוד 51 חוזרים לחרמון

זעם על עצרת הזיכרון הדו-לאומית: מבזים את זיכרון הנופלים

איבדה את בעלה בפיגוע בורגס: "בני לא צריך לגדול בלי אבא"

עצרת דו-לאומית: "חולקים את קברי ילדנו"

שלמה ארצי נפגש עם האהובה מ"שיר חייל"

איבדה בעל ובן בשני פיגועים: "החלטתי לחיות"

טקס הדלקת נר הזיכרון בכותל המערבי

רה"מ: "מצדיע לגבורת הבנים והבנות"

משפחת פוגל: "הנכדים נותנים כוח"

רס"ן אורי אזולאי הפך במותו לאגדה

שכול כפול: איבדה שני בנים טייסים

הרמטכ"ל גנץ: "נזכור את הנופלים ונשלים משימתם"

חברים מספרים: "המחבל התחיל לירות ונתנאל נפל"

נתניהו: אנחנו כאן בזכות הנופלים

בג"ץ דחה עתירה להגביל את הצפירה