מורן מזור תייצג את ישראל באירוויזיון

לשנה הבאה בירושלים? מורן מזור זכתה הערב בתחרות הקדם ונבחרה רשמית לייצג את ישראל בתחרות הזמר האירופאית ה-58 במספר שתיערך בחודש מאי במאלמו, שוודיה. מזור תבצע את השיר "רק בשבילו". הסיכויים? די טובים

תייצג את ישראל. מורן מזור (טוויטר)

דוז פואה רק בשבילה: בתחרות קדם האירוויזיון שנערכה הערב הוחלט כי הזמרת מורן מזור, זוכת העונה הראשונה של "אייל גולן קורא לך" תייצג את ישראל באירוויזיון 2013 שייערך במאלמו, שוודיה, בין התאריכים 18-14 במאי. מזור תתמודד עם הבלדה "רק בשבילו" בשלב חצי הגמר שייערך ב-16 במאי ותנסה לזכות באחד מעשרה כרטיסים לגמר הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזור זכתה ב-104 נקודות אחרי קרב צמוד עם רון ויינרייך שהגיע למקום השני. ויינרייך ומזור זכו יחדיו במקום הראשון בהצבעת השופטים עם 64 נקודות כל אחד, אך בהצבעת הקהל קיבלה מזור מקום גבוה יותר מויינרייך ולפיכך, זכתה בכרטיס לאירוויזיון בשוודיה. למקום הראשון בהצבעת הקהל, בהפרש זעום, הגיעה שני זמיר עם השיר "Forever".

אחרי שנתיים שבהן נעדרה ישראל משלב הגמר של התחרות עקב הכשלונות של דנה אינטרנשיונל ואיזבו, תנסה מזור בת ה-22 להעפיל לגמר ואולי אף לזכות ולהחזיר את תחרות הזמר לירושלים.

סיכויי ישראל להצליח: בינוניים-טובים

ישראל ומורן מזור יתחרו תחילה בחצי הגמר השני של התחרות ב-16 במאי, בו יתחרו 17 מדינות על 10 כרטיסים פנויים לגמר שייערך יומיים לאחר מכן. השיר הישראלי יבוצע בחלקו השני של מופע חצי הגמר במאלמו (שירים 9-17).

המדינות שיתחרו מול ישראל כמו פינלנד, לטביה, הונגריה ואלבניה לא בחרו בשירים חזקים במיוחד שאינם מאיימים כמעט על כל שיר שייבחר הערב להתחרות מולם - כך שנראה שלפחות על הנייר, סיכויי ישראל להופיע בגמר לאחר שנתיים של היעדרות גדולים.

עם זאת, אם אכן תעפיל ישראל לגמר, היא צפויה להתמודד מול כמה מהפייבוריטים המתהווים: הזמרת הנודעת בוני טיילר שהוכרזה ממש הבוקר כנציגת בריטניה לתחרות, ההרכב הגרמני "Cascada" שיבצע בגמר שיר פופ-דאנס קליט שעשוי לזכות בכל הקופה והזמרת ההולנדית המפורסמת Anouk, שרבים כבר מהמרים עליה כמנצחת - אפילו לפני שנחשף השיר.