ריטה שרה באו"ם: "מוזיקה היא השפה היפה בעולם"

הזמרת הישראלית הופיעה הלילה בפני העצרת הכללית בבניין האומות המאוחדות שבניו יורק. במהלך ההופעה שנערכה תחת הכותרת "צלילים של שלום" הובלט במיוחד מוצאה האתני של הזמרת, ששרה בעברית, אנגלית ופרסית. מזכ"ל האו"ם: "המוזיקה יכולה לשמש גשר בין תרבויות"

ריטה באו"ם: "מוזיקה היא השפה היפה ביותר" (שחר עזרן)

הזמרת הישראלית ריטה יכולה לסמן הישג נוסף בקורות החיים שלה: אמש היא הופיעה בפני העצרת הכללית בבניין האו"ם בניו יורק, במסגרת המופע "צלילים של שלום" שנערך בפני הקהילה הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטרת המופע שיוצג כאן הערב היא להזכיר לכולם את הקסם שקיים במוזיקה", הסביר מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שבירך את הנוכחים. "במוזיקה יש כוח לקרב בין תרבויות, לבנות גשרים ולאחד בין עמים ואנשים ברחבי העולם", אמר המזכ"ל.

רון פרוסאור, שגריר ישראל באו"ם, התקשה אף הוא להסתיר את שביעות רצונו מעצם העובדה שזמרת ישראלית מופיעה בבניין בפני הקהילה הבינלאומית. "את הגשמת לי חלום", אמר פרוסאור לריטה במהלך החזרות למופע. "תמיד דמיינתי כיצד אשמש כמופע החימום עבורך באולם בניו יורק", התבדח פרוסאור איתה בטרם המופע.

שרה בפרסית, אנגלית ועברית (שחר עזרן)

"חוגגת באמצעות המוזיקה את מוצאי המעורב"

האו"ם, שלעתים רבות אינו מביע אהדה גדולה כלפי ישראל, הריע בתשואות לאחר הופעתה של ריטה. במהלכו, ניתן ביטוי גדול במיוחד למוצאה האתני של הזמרת שעלתה לישראל מאירן בילדותה. ריטה שרה בשלוש שפות: עברית, אנגלית ופרסית.

"אני למעשה חוגגת את היותי ישראלית מחד ואירנית ואידך", אמרה. "זהו שילוב מיוחד שניתן לביטוי אך ורק בשפה היפה ביותר - המוזיקה", הסבירה בהתרגשות בפני העצרת.