שמוליק קראוס – הריאיון האחרון

אחרי שנים שבהן לא התראיין, הסכים המוזיקאי שמוליק קראוס, שהובא היום למנוחות, להצטלם לפני כשבועיים – מה שהפך בדיעבד לריאיון האחרון שלו. יומיים לאחר התיעוד הוא אושפז בבית החולים כתוצאה מהידבקות בשפעת החזירים. האם הוא מאמין באלוהים? ומה היה השיר האהוב עליו מבין כל השירים שכתב? צפו

בשנים האחרונות המוזיקאי שמוליק קראוס ז"ל לא נהג להתראיין לאמצעי התקשורת, בעיקר בשל מצבו הבריאותי. ובכל זאת, לפני כשבועיים - יומיים לפני שאושפז בבית החולים - הוא הסכים להתראיין, כשהוא נושם בכבדות ומתקשה לנסח את תשובותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עובד לאט עכשיו", סיפר קראוס בריאיון האחרון לשאול לוריא. לשאלתו של המראיין כיצד קראוס כותב שירים, הוא ענה בקצרה: "זה בא".

"אני לא יודע אם יש אלוהים", אמר קראוס ומיד הסתייג והבהיר "אבל השטן ישנו". לדעתו של קראוס, הוא לא שינה את פני המוזיקה בישראל, והשיר שהתחשק לו לשמוע בזמן הריאיון היה "בובה זהבה", שהלחין למילותיה של מרים ילן שטקליס וביצע יחד עם חבריו ללהקת "החלונות הגבוהים", אריק אינשטיין וג'וזי כץ.

מעמודי התווך של הזמר העברי

מאות בני משפחה, חברים ואנשי תרבות הגיעו בצהריים לבית העלמין ירקון כדי ללוות בדרכו האחרונה את הזמר והמלחין שמוליק קראוס, שהלך אמש לעולמו בגיל 77, לאחר שחלה בשפעת החזירים ואושפז בבית החולים. גרושתו, הזמרת ג'וזי כץ, שני ילדיו ואף שותפו ליצירה אריק אינשטיין בלטו בהיעדרם.

קראוס הובהל לפני כעשרה ימים לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם. לאחר שנערכו לו בדיקות, הוא אובחן כחולה בשפעת החזירים. בכל אותה עת שהתה ליד מיטתו בת זוגו בשנים האחרונות, האוצרת חנה קופלר. חבריו הרבים שהגיעו למקום התפללו לשלומו - אך ללא הועיל. בבית החולים הוא לקה בדום לב.

מעמודי התווך. שמוליק קראוס ז"ל וג'וזי כץ (צילום עטיפת האלבום)
קראוס הוא אחד מעמודי התווך של הזמר העברי. הוא החל את דרכו המוזיקלית בסוף שנות החמישים בצמד "העופרים". שנים לאחר מכן הקים יחד עם אריק איינשטיין את להקת "החלונות הגבוהים", שזכתה להצלחה מסחררת בארץ וגם במספר מדינות בעולם.