בגיל 77: שמוליק קראוס הלך לעולמו

בתום מאבק במחלה ממושכת ולאחר שאושפז בבית החולים איכילוב במצב קשה עקב כך שלקה בשפעת החזירים, הלך היום לעולמו הזמר והיוצר שמוליק קראוס בגיל 77. עולם הזמר העברי מרכין ראש ונפרד מאחד מענקיו הבולטים

שמוליק קראוס הלך לעולמו (חדשות 2)

הזמר והיוצר שמוליק קראוס הלך הערב לעולמו בגיל 77. עם פרסום הידיעה על דבר מותו, אבל כבד נפל על עולם המוזיקה הישראלי שאיבד את אחד מענקיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קראוס הובהל לפני כעשרה ימים לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם. לאחר שנערכו לו בדיקות, הוא אובחן כחולה בשפעת החזירים. בכל אותה עת שהתה ליד מיטתו בת זוגו בשנים האחרונות, האוצרת חנה קופלר. חבריו הרבים שהגיעו למקום התפללו לשלומו - אך ללא הועיל. בבית החולים הוא לקה בדום לב.

קראוס הוא אחד מעמודי התווך של הזמר העברי. הוא החל את דרכו המוזיקלית בסוף שנות החמישים בצמד "העופרים". שנים לאחר מכן הקים יחד עם אריק איינשטיין את להקת "החלונות הגבוהים", שזכתה להצלחה מסחררת בארץ וגם במספר מדינות בעולם.

חלק מחבורת "לול"

החלונות הגבוהים (חדשות 2)

בשנות ה-60 חבר שוב לאינשטיין, לחבורת "לול", בהרכב משותף שכלל גם את מי שהייתה בת זוגו - הזמרת ג'ודי כץ, שעלתה שנים ספורות לפני כן מארה"ב לישראל. השניים פצחו בקריירה מוזיקלית משותפת, אך בהמשך נפרדו דרכיהם - הן המקצועיות והן האישיות.

הקריירה המצליחה של קראוס לא חפה גם משערוריות. במהלך השנים הוא נודע בשל מזגו החם ובשל התפרצויות זעם אלימות כלפי אשתו וילדיו. בשנות ה-70 נכלא קראוס לאחר שהתעמת עם שוטר בתפקיד. הוא אושפז מאוחר יותר בבית חולים פסיכיאטרי לאחר שניסה להתאבד. בשנים האחרונות חלה הידרדרות משמעותית במצבו, הוא הפסיק לתפקד באופן מלא ואיבד מצלילותו.

קראוס בצעירותו (חדשות 2)

בין להיטיו הבלתי נשכחים של קראוס השירים: "איך שגלגל מסתובב", "בלדה לעוזב הקיבוץ", "לוח וגיר", "אחרי 20 שנה", "רואים רחוק, רואים שקוף" ו-"אם". במסגרת הרכב ה"חלונות הגבוהים", היה שותף לשירים: "זמר נוגה", "אינך יכולה", "כל השבוע לך", הנביא יחזקאל" ועוד רבים וטובים.