יש כבוד: פרס נוסף לסרט "שומרי הסף"

דרור מורה מפנה מקום לפסלון נוסף על המדף: סרטו התיעודי של הבמאי, "שומרי הסף", שמציג ראיונות עם שישה ראשי שב"כ לשעבר זכה בקטגוריית הסרט התיעודי של השנה בתחרות של קרן "קולנוע למען השלום" הנערכת בפסטיבל ברלין. עוד חיזוק בדרך לאוסקר?

פסלון נוסף. דרור מורה (חדשות 2)

בדרך לאוסקר עוצרים בברלין: הסרט התיעודי המדובר "שומרי הסף" זכה הערב בתחרות Cinema For Peace הנערכת במסגרת פסטיבל ברלין. חבר השופטים קבע - סרטו של דרור מורה הוא הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר של התחרות השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרן "קולנוע למען השלום" נוסדה במטרה לקדם קולנוע החותר לשנות מציאות, והיא מעניקה את הפרס היוקרתי כבר יותר מעשור. החיים בישראל מהווים אמנם השראה להרבה במאים שיצרו סרטים המבקרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אולם "שומרי הסף" הוא הסרט הישראלי הראשון שזוכה בתחרות המדוברת.

דרור מורה בהחלט יכול להרגיש מוחמא. בראש חבר השופטים שבחר בסרטו עמד הדלאי לאמה, ולצידו היו חברים בוועדה שחקנים מפורסמים כמו רוברט דה נירו, שון פן ואנג'לינה ג'ולי. גם הפעם התמודד מול "שומרי הסף" הסרט הישראלי "חמש מצלמות שבורות" וגם הפעם הוא הפסיד את הבכורה.

הבשורה שאמורה לעודד את הישראלים היא ש"שומרי הסף" הצליח לגבור הערב גם על הסרט השוודי-בריטי "Searching The Sugar Man" הנחשב לפייבוריט בקרב על הפסלון המוזהב בלוס אנג'לס. ובכל זאת, אין סיבה להרגיש שהזכייה בטוחה: "The Sugar Man" זכה בפרסים רבים אחרים הידועים כ"טקסי הנבואה" של האוסקר.