המוזיקאי שמוליק קראוס לקה בשפעת החזירים

מוסיף להיות קשה מצבו של האמן המוערך, בן 77, שהובהל אמש לבית החולים איכילוב שבתל אביב כשהוא מורדם ומונשם. במהלך היום חזר קראוס להכרה, מצבו מוגדר קשה אך יציב

הזמר שמוליק קראוס, שאושפז הלילה בבית החולים איכילוב שבתל אביב - אובחן כחולה בשפעת החזירים. מהמוסד הרפואי נמסר כי המוזיקאי, בן 77, מטופל ביחידה לטיפול נמרץ כללי ומצבו מוגדר כעת קשה אך יציב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הובהל קראוס לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. חבריו האמנים מודאגים ומחזיקים אצבעות להחלמתו. "הוא אחד המוזיקאים הגדולים שלנו", סיפר השחקן ישראל גוריון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אז, בתקופה ההיא, הוא עוד לא כתב שירים, אבל היו לו תמיד הערות מאוד ענייניות לגבי השירים. אני זוכר שהוא ניגן לי בפעם הראשונה את השיר 'בית הערבה' כשעוד לא הכרתי. הוא אחד המוזיקאים הגדולים שלנו", הוסיף גוריון.

מבית החולים איכילוב נמסר כי מצבו של קראוס קשה, אך הוא בהכרה. ליד מיטתו שוהה בת זוגו בשנים האחרונות, האוצרת חנה קופלר. האחרונה הביעה דאגה גדולה לגבי מצבו הרפואי של המוזיקאי, שהלך והדרדר בשנים האחרונות. גרושתו של קראוס, ג'וזי כץ, הביעה אף היא דאגה ממצבו ואיחלה לו החלמה מהירה.

רמב"ם: שפעת החזירים ב-3 פגים

בגופם של שלושה פגים בבית החולים בחיפה אותרו ביממה האחרונה נגיפי שפעת החזירים. הפגים, המוגדרים כעת כנשאים ולא כחולים, הועברו לבידוד על ידי הצוות הרפואי. שאר הפגים במחלקה נבדקו אף הם. תחקיר נערך כעת בבית החולים לגילוי מקור הנגיף.

שפעת החזירים מכה בשבועות האחרונים בישראל, בשבוע שעבר אושפזו שני חולים במצב קשה בבתי חולים בחיפה ובבאר שבע לאחר שנדבקו במחלה. מספר ימים קודם לכן, מתה צעירה בת 28, תושבת הדרום מהמחלה. שבועיים קודם לכן, מת פעוט מפתח תקווה בעקבות הידבקות במחלה.