הסדרה "הרומן" זכתה בגלובוס הזהב

סרטם של האחים רונית ושלומי אלקבץ "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" לא זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בטקס פרסי גלובוס הזהב הנערך זו השנה ה-72. את הזכייה גרף הסרט הרוסי "לוויתן". "הרומן" בבימוי הישראלי חגי לוי זכה בפרס לסדרת הדרמה

זוכי הפרס, הלילה בלוס אנג'לס (AP)

הסרט הישראלי "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" לא זכה בפרס גלובוס הזהב בקטגוריית הסרט הזר הטוב של השנה, אך "הרומן", שהישראלי חגי לוי הוא מיוצריה, זכה בפרס סדרת הדרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא כל הישראלים יצאו מאוכזבים מהטקס: סדרת הדרמה "הרומן" של חגי לוי זכתה בפרס בקטגוריה שלה. שותפתו ליצירת הסדרה, שרה טרים, הודתה לו על ההשראה שנתן לה כשקיבלה את הפרס.

הסרט "מלון גרנד בודפשט" זכה בפרס לסרט הקומי הטוב ביותר, והסרט "התבגרות" (boyhood) זכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר. במהלך הטקס הזדהתה הוליווד עם קורבנות הפיגועים בפריז, כשהמנחים קראו כי דבר לא יעצור את חופש הביטוי והיצירה - אמירה שגובתה במחיאות כפיים סוערות מהקהל שנמשכו במשך דקות ארוכות. השחקן ג'ורג' קלוני עלה לבמה עם סיכה עליה נכתבה הסיסמא "Je suis Charlie" כהזדהות עם צרפת.

למען חופש הביטוי: ג'ורג' קלוני, הלילה (AP)
"גט" התמודד על הפרס היוקרתי מול ארבעה סרטים נוספים ממדינות אירופה: "Ida" מפולין, "Tangerines" מאסטוניה, הסרט הרוסי "Leviathan" והסרט השבדי "Force Majeure". את הפרס גרף הסרט הרוסי "Leviathan". סרטם של האחים רונית ושלומי אלקבץ המתאר הליך גירושין בבית הדין הרבני, לא נחשב מראש כבעל סיכויים גבוהים לזכות בפרס היוקרתי.