השחקנית זהרירה חריפאי הלכה לעולמה

כלת פרס ישראל, השחקנית זהרירה חריפאי, הלכה הבוקר לעולמה בגיל 83, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בשנה האחרונה שיחקה חריפאי בהצגה "סוף טוב" שכתבה ענת גוב ז"ל וגילמה חולת סרטן הנאבקת במחלה. ארונה יוצב מחר בתאטרון הקאמרי והלווייתה תיערך בשעה 15:00 בבית העלמין בגבעת השלושה

השחקנית זהרירה חריפאי הלכה היום לעולמה בגיל 83 לאחר מאבק ממושלך במחלת הסרטן. חריפאי, כלת פרס ישראל לתיאטרון, גילמה לאחרונה בהצגה "סוף טוב" של המחזאית ענת גוב ז"ל, חולת סרטן שעושה ככל יכולתה כדי להיאבק במחלה. ארונה יוצב מחר בתאטרון הקאמרי, שם יקיימו לה טקס אשכבה, ובשעות הצהריים היא תובא לקבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חריפאי נפטרה בשעות הבוקר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. היא השאירה אחריה את בעלה, הסופר שלמה שבא ובתה, שחקנית הקאמרי והבמאית איה שבא. לזהרירה שני נכדים. ארונה של חריפאי יוצב מחר על במת אולם הקאמרי 1 בשעה 12:30 ובשעה 13:00 יתקיים טקס אשכבה. ב-15:00 תיערך הלוויתה בבית העלמין האזרחי בקיבוץ גבעת השלושה.

זכתה על תפקידה בפרס התיאטרון

בשנה האחרונה שיחקה חריפאי בתפקיד חיהל'ה, חולת סרטן הנאבקת בכל כוחה במחלה בהצגה "סוף טוב" מאת ענת גוב ז"ל ובבימוי עדנה מזי"א. על תפקידה זה היא קיבלה את פרס השחקנית הטובה ביותר לשנת 2011 בפרס התיאטרון הישראלי.

זהרירה חריפאי, מוותיקות השחקניות בישראל שיחקה החל משנות ה-50 בתאטרון חיפה בקאמרי ובבית לסין. היא זכורה גם מתפקידיה בסרטים סאלח שבתי, אבול בנאת והשוטר אזולאי.

בשנים האחרונות החלה גם לביים. עם תלמידים בבית הספר "בית צבי" היא ביימה את יעקובי וליידנטל, ירמה, אלוף הבונים, הביתה, ירח לבן בלי כוכב. במסגרת פסטיבל עכו ביימה את ההצגה רסיסים, עליה זכתה בפרס ראשון.