שירי הערש – גרסת האינטרנט

האם הורים לילדים עדיין שרים שיר ערש לילדם הקטן לפני השינה? אולי בגלל הטכנולוגיה שמאפשרת לשמוע שירים דרך דיסקים, הורים שרים פחות. במשך שנתיים צולמו עשרות אמנים בהם בן ארצי, דנה ברגר ואפילו חנה מרון לפרויקט מיוחד שמאגד את מיטב שירי הערש באינטרנט, כדי שישרדו את דור הסמארטפונים

הרגע הקטן והאינטימי בו אימא או אבא מרדימים אותנו עם שיר ערש לפני השינה הוא לרוב גם הזיכרון הראשון שלנו כמבוגרים. במשך שנתיים צילמו והעלו לאתר האינטרנט של בית אבי חי מאות שירי ערש, כדי שלא ייעלמו בתהום הנשייה.

בין השאר תוכלו למצוא שם את בן ארצי שר בקול שקט את השורות "היכל ועיר נדמו פתע" מתוך השיר "שיר ערש", ואת דנה ברגר שנזכרת בשיר "יא ירח" של להקת הנח"ל בעזרתו נרדמה כשהייתה ילדה. "אני עדיין שרה לילדים שלי", מספרת ברגר. "במיוחד כשהם לא רוצים לישון או שקשה להם להירדם".

השחקנית הוותיקה חנה מרון שרה ביידיש ומספרת "כל לילה הייתי שרה לבנותיי". גם זיכרון שירי הערש של גדעון רייכר הוא ביידיש, אבל לנכדיו הוא שר דווקא את "פזמון ליקניטון".

כשאימה לצידה, מספרת השחקנית רננה רז על המקום החם בלב לשיר "בואי אמא". "אני זוכרת שכבר בגיל 3-4 התאהבתי נורא בשיר הזה ונורא רציתי להופיע איתו. אז כשהיה יום האם סידרתי לעצמי להופיע בגן, שאימא תבוא לנגן ואני אשיר", נזכרת רז ומספרת: "גם היום אני שרה אותו לבת שלי".

לפרויקט שירי הערש - לחצו כאן