החיים ממשיכים: המחזה של ענת גוב יוצג הערב לראשונה לאחר מותה

שבוע לאחר שנפטרה ממחלת הסרטן, יועלה שוב המחזה "סוף טוב" שכתבה ענת גוב ז"ל. השחקנית שרית וינו-אלעד שמשחקת בהצגה בריאיון לחדשות 2: "האובדן גדול, אבל צריך להמשיך ולהעביר את הצוואה של ענת הלאה"

ההצגה חייבת להימשך: שרית וינו-אלעד, שחקנית בהצגה "סוף טוב" שכתבה המחזאית ענת גוב ז"ל שהלכה לעולמה בשבוע שעבר ממחלת הסרטן, תשחק הערב בהצגה שתעלה בפעם הראשונה מאז מותה של גוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לערוץ החדשות סיפרה השחקנית על הכאב שבאובדנה של גוב, ועל חשיבות העלאת המחזה גם לאחר מותה. "מהרגע שהתחלנו חזרות על הפנטזיה המוזיקלית הזו, הייתה תחושה שעושים משהו שבשבילו הוקם תיאטרון", סיפרה וינו-אלעד. "מעבר לתחושת האובדן הגדול, יש עוד עניין של להעביר את הצוואה הזו הלאה", הוסיפה בכאב השחקנית, שמגלמת בהצגה אם חד-הורית לנערה מתבגרת שמחלת הסרטן מקרבת בינה לבין בתה.

"המוות ריחף מעל ראשה של ענת כבר מהיום הראשון בו נודע לה שחלתה", הוסיפה השחקנית. "כל יום שענת חיה היה בגדר נס רפואי ובידיעה שזה עלול להיגמר. היא כתבה את המחזה כדי להגיד משהו והייתה שמחה לדעת שהחיים ממשיכים ושאנו עושים חיים", אמרה וינו-אלעד שתעלה הערב על הבמה בערד כבכל הפעמים הקודמות, רק שהפעם תהיה זו הפעם הראשונה שגוב תהיה חסרה.

"אני מקווה שהיום היא תבוא לבקר אותנו כשאנחנו שם ותבוא לעודד אותנו", הוסיפה וינו-אלעד, שתעלה הערב על הבמה בערד. "כולנו נצטרך להיות היום בשיא הריכוז. יכול להיות שבסוף ההצגה לא נתאפק ונגיד משהו לקהל, למרות שכל הדברים שצריכים להיאמר כבר נאמרים בהצגה. תחושת השליחות מתחזקת עכשיו", סיכמה וינו-אלעד בכאב.

הלכה לעולמה אחרי מאבק ממושך בסרטן

המחזאית והתסריטאית ענת גוב הלכה לעולמה בשבוע שעבר בגיל 58, אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. היא הותירה אחריה את בעלה, הזמר והשחקן גידי גוב, ואת שני ילדיהם. היא הובאה למנוחות העלמין "מנוחה נכונה" שבכפר-סבא, ונטמנה על פי בקשתה, כשברקע הושמע השיר "Always Look On The Bright Side of Life".

גוב עסקה בפומבי במחלה שממנה סבלה גוב ובתהליך הההתמודדות עמה. בשנים האחרונות היא העלתה לבמת תאטרון הקאמרי את ההצגה "סוף טוב", שעסקה בסרטן באופן קומי ואמיתי. באותה נשימה, היא הצהירה לא אחת על החלטתה להימנע מכימותרפיה ולעבור טיפולים אלטרנטיביים, שלא הצליחו להצילה.