הנרות הללו: סיור חנוכיות בירושלים

גם בקור של פחות מעשר מעלות מתקבצים עשרות מבקרים לסיור ייחודי בשכונת נחלאות שבבירה לכבוד החנוכה - הבתים הנמוכים מאפשרים לראות כמעט את כל החנוכיות שבחלונות הבתים, וישנם אפילו תושבים שמציבים כמה חנוכיות ברחוב

תושבי שכונת נחלאות בירושלים כבר מכירים את נחילי המבקרים המשתרכים להם אחרי מדריך כזה או אחר בשביל ללמוד על הסליחות, או בתיקון ליל שבועות. בדרך כלל הדבר מהווה עבורם מטרד לא קטן, אבל הפעם, לכבוד החנוכה נראה שהם די מבסוטים לארח את משתתפי סיור החנוכיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יום רביעי, קצת אחרי חמש בערב וקר בירושלים, רק עשר מעלות, אבל זה לא מונע מעשרות מבקרים שרובם לא תושבי הבירה לבוא חמושים במעילים לסיור סביב שכונות האבן בעיר העתיקה ולהתרשם מאור הנרות הבוקע מחלונות הבתים בנחלאות.

"תמיד מרתק לבוא לירושלים, היינו כבר בסיור סליחות - וסיור חנוכיות זאת גם חוויה מרתקת", סיפרה אחת המשתתפות, והמדריך מסביר: "בנחלאות יש בתים נמוכים כך שהחנוכיות יושבות לך ממש מול העיניים".

החנוכיות ברחובות שכונת נחלאות (חדשות 2)

בשונה מסיורי הסליחות שמתקיימים בשעות הלילה, נערכים הסיורים הללו בשעות הערב המוקדמות, וביחד עם הקור בחוץ יש כבר שתי סיבות שבגללן שמחים התושבים לארח את המבקרים גם להדלקת נרות בתוך הבית. "אם אנחנו יכולים גם ללמד אותם קצת על ההלכות, אז זה דבר טוב", אמר בסיפוק אחד התושבים.