האברך שכבש את הרדיו החילוני

סיפורו של יונתן רזאל, תלמיד ישיבה בירושלים שאחראי ללהיט "קטונתי". "מוסיקה היא כל המילים גם יחד בלי מילה אחת, ככה שכל אחד יכול לקחת את זה למקום שלו", הוא מסביר. "אני מנסה לשלב בין כמה דברים - אחד מהם זה התורה והמשפחה והחיים כאדם יהודי, ואחד מהם זה חיים כיוצר"

בכל בוקר אפשר למצוא אותו בישיבה, או כמו שיונתן אומר ב"כויילל" - מתנתק מהעולם, לומד תורה עם חבריו האברכים, שלאף אחד מהם אין מושג שהשיר שלו "קטונתי" מושמע בלי הרף ברדיו של החילונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יונתן רזאל החל את החיים כמוסיקאי יוצר בסמטאות של שכונת נחלאות בירושלים, שם הוא גר עד היום עם אשתו וארבעת הילדים בשכנות לאחים שלו ולהורים. כשהיה ילד חזרו שני ההורים שלו בתשובה ואיתם כל המשפחה. את החיים החילוניים השאירו מאחור, אך לא את המוסיקה.

"מוסיקה היא כל המילים גם יחד בלי מילה אחת, ככה שכל אחד יכול לקחת את זה למקום שלו", הוא מסביר. "יש משהו בשיר הזה 'קטונתי' כי פתאום יגידו שאני שר פסוק אבל אני גם יכול להתחבר לזה ברמה הכי פשוטה שלי, אני לא צריך להיות דתי. אני קטונתי מכל החסדים, אני מרגיש את הכרת הטוב על הדברים הכי קטנים על הכוס קפה של הבוקר. אני רואה בזה סוג של שליחות מסוימת להיות מתורגמן תרבותי כזה".

מהלך בין קודש לחול

על השילוב הלא רגיל הוא אומר: "המקצוע שלי זה להיות אברך. תורתי אומנותי. לימוד תורה זה דבר שמאוד קשה לקלוט אותו למישהו שלא חווה אותו. זה אומנם נשמע פומפוזי אבל אני מרגיש שזה המגע הכי קרוב שיש לך לאלוהים בעולם הזה. אני מנסה לשלב בין כמה דברים, אחד מהם זה התורה והמשפחה והחיים כאדם יהודי, ואחד מהם זה חיים כיוצר".

הוא תמיד היה בין שני העולמות, לכן גם היה ברור לו שיתגייס והלך לשרת בלהקה צבאית. אחר כך למד ניצוח באקדמיה למוסיקה. הוא מהלך לא רק בין קודש לחול, אלא גם בין מוסיקה קלאסית למוסיקה הקלה.

"אני מרגיש שאני לא יכול אחרת. האפשרות שלי גם לתקשר עם העולם מסביב בין אם זה במוסיקה או ברמה האנושית זה טוב לכל הצדדים. אני מרגיש אולי אפילו שזה מה שאלוהים רוצה ממני".