איזה ספר תקנו לילדים לחנוכה?

לקראת ימי החנוכה, סיגל ריבה ממליצה על שלושה ספרים שיגרמו לילדים שלכם לעזוב את הסביבונים ולהתיישב לשעות ארוכות של קריאה מהנה

הספרים שיעשו לילדים שלכם את החג (רויטרס)

אני אוהבת את חנוכה. המפגש הקבוע בבית של ההורים שלי, כולם נאספים מהקור שבחוץ אל הבית החמים והמואר: אבא מכין את הלטקס הכי טובות בעולם, אמא את הסופגניות. החנוכייה של סבא יוסף נשלפת מהוויטרינה ומוצגת - חגיגית ונוצצת - על אדן החלון. והכי שווה - דמי חנוכה, מתנה בל אחד מימי החג. אז מה להביא הפעם לילדים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה המוזר של יודה מאוריגמי/טום אנגלברגר

נמרת (יח"צ)
טום אנגלברגר כתב את "המקרה המוזר של יודה מאוריגמי" (הוצאת עם עובד). יודה, למי שלא יודע הוא דמות המורה החכם ב"מלחמת הכוכבים" - גדול אבירי הג'דיי בתקופתו. ספר זה, הוא בעצם תיק החקירה של טומי מכיתה ו' שמחליט לפתור תעלומה: חברו לכיתה - דוויט, ילד מוזר ומשונה, מכין בובת אצבע מאוריגמי (אמנות קיפול יפנית). יודה מסוגל לנבא את העתיד ולהציע מה כדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצבים מסובכים.

טומי מחליט לגלות איך יודה מאוריגמי יכול להיות חכם כל כך כשדוויט עצמו כה מבולבל. הוא מצרף לתיק החקירה עדויות של חבריו עד שמתקבלת תמונה שובת לב של קבוצת ילדים, שלומדים לקבל את השונה ועל הדרך גם מקבלים שיעור בחשיבה חיובית.

נמרת/אורנה לנדאו

לקטנטנים ניתן להביא את "נמרת" המקסים של אורנה לנדאו (הוצאת כנרת). קשה להתעלם מהכתיבה השובבה שמאפיינת כל כך את הספר: "בוקר אחד גילה אימא שהבת הקטנה שלה הפכה לנמר. 'משונה מאד' היא חשבה. 'שמעתי על אדמת, חזרת וגם על שעלת. אך אפעם לא שמעתי על נמרת!".

ואיך נרפאים מנמרת? הולכים לרופא הילדים? לווטרינר השכונתי? אף אחד לא יודע כיצד לעזור. המשפחה מחליטה לרפא אותה בבית בכוחות משותפים. למשימה נרתמים גם אחיה של הילדה, שמציעים תרופות אך האם מחליטה שרק פינוק ירפא את הנמרת. המשפחה המיוחדת הזו מגדירה מחדש את ה"לפנק, לפנק, לפנק" ועושה זאת בחן ובאהבה ללא גבול.

המסע המופלא לאחוזת לא הגדולה/רוביק רוזנטל

ספר שאמנם מוגדר לילדים אבל מתאים בהחלט לכל הגילאים הוא "המסע המופלא לאחוזת לא הגדולה" (הוצאת כתר). רוביק רוזנטל המוכשר והמצחיק הוציא המשך לספרו הראשון "המסע לארץ המילים" וממחיש לילדים, מבלי להיות נודניק ומעיק - עד כמה מצחיקה, מפתיעה וחכמה יכולה להיות השפה העברית. דורון ושירה, גיבורי ספרו הקודם, נקראים שוב לארץ המילים לסייע בהצלתו. גם במסע הזה הם פוגשים יצורים משונים ומבקרים במקומות מופלאים. אני אהבתי במסע הזה את הכרם שבו המילים מחפשות אהבה. זהו ספר שמומלץ לקרוא כל המשפחה ביחד, רצוי עם מילון.

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל - sigal.riba@gmail.com