רק בת 7: הכירו את "מוצרט הקטנה"

עלמה דויטשר, בתו של ישראלי לשעבר שגרה באנגליה, זכתה לאחרונה לכינוי "מוצרט הקטנה", לא פחות. הילדה בת ה-7 הספיקה ללמוד נגינה על כינור ופסנתר, ולאחרונה אף השלימה כתיבת אופרה ראשונה. היום שוחחנו איתה

בגיל שבע עלמה דויטשר הבינה שהגיע הזמן לשלב הבא בקריירה המוסיקלית שלה. אחרי שכבר התמקצעה בנגינה על כינור ועל פסנתר, היא התיישבה לכתוב יצירה אופראית משל עצמה - שהוקרה על ידי האופרה הבריטית הלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחת סקייפ, היום, מביתה באנגליה, עלמה מספרת בעברית שלמדה בבית איך היא כתבה את האופרה לה קראה "מטאטא החלומות". "החצי הראשון היה החלום שלי", היא אומרת. "הלכתי לאבא שלי ואמרתי לו שהיה לי חלום עם מוסיקה. אמרתי לו שאני יכולה לנגן את זה - והוא הקליט אותי מנגנת. אני חושבת שעשיתי את זה כמו בחלום".

"זה מאוד יוצא דופן שילדה בת שבע תדע בכלל מהי אופרה, בטח שתלחין כזאת בעצמה", אומרת לואיז פרייר, שדרנית מוסיקה ברשת BBC. הקומיקאי סטיבן פריי כתב על עלמה בטוויטר ושאל 'האם מדובר במוצרט החדשה?' - ומאז הכינוי נדבק. עלמה כבר תודרכה כיצד לענות בנושא. "אני חושבת שאהיה כמו עלמה, לא כמו מוצרט", היא אומרת בצניעות.

"התחילה לאלתר מנגינות כבר מגיל ארבע"

אביה של עלמה, גיא, ישראלי לשעבר, הוא בלשן וחלילן חובב. אמה היא אקדמאית ואת הכישרון שצמח להם בבית הם זיהו כמובן מוקדם מאוד. "מההתחלה היה ברור שיש לה יחס מאוד מיוחד למוסיקה", אומר האב. "היא התחילה לאלתר מנגינות כבר מגיל ארבע. אז זה שעכשיו המון אנשים גילו את זה עכשיו זה כמובן נחמד, אבל בשבילנו זו לא הפתעה - אנחנו מכירים את זה כמה שנים".

עלמה התחילה לנגן על פסנתר בגיל שנתיים ועל כינור בגיל שלוש. היא כבר הופיעה בישראל בשנים האחרונות, אפילו בהופעה פרטית בפני הנשיא פרס. היא מקווה לחזור לארץ בתקופה הקרובה ובקצב הזה היא כבר עשויה להגיע עם כמה יצירות אופראיות חדשות.