יש פתרון זמני לערוץ 10: ההחלטה נדחתה בחצי שנה

היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין קבע הלילה כי הערוץ שהיה במרחק יממה מסגירה יקבל הארכה בת חצי שנה, עד לאחר הבחירות לכנסת והקמת הממשלה. "עד לסיום החקיקה הזמנית של הזיכיון ימשכו שידורי הערוץ כסדרם", נכתב בהודעה

ארכיון (חדשות 2)

יממה לפני הסגירה: היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין החליט הלילה (רביעי) לדחות את ההחלטה על עתידו של ערוץ 10 בחצי שנה ובכך יתאפשר לערוץ לפעול בתקופת הבחירות והרכבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שנמסרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה נכתב כי "עו"ד יהודה וינשטיין קבע שההחלטה על ערוץ 10 תידחה בחצי שנה עד לאחר הבחירות והקמת ממשלה חדשה. כפועל יוצא, קבע היועץ שעל הממשלה להביא הצעת חוק להארכת הזיכיון בתנאי רישיון של ערוץ 10 ב-6 חודשים. עד לסיום החקיקה הזמנית של הזיכיון יימשכו שידורי הערוץ כסדרם."

ההחלטה מעניקה לערוץ את תנאי הרישיון שיחולו עליו במסגרת מעט שונה - במקום הארכת הרישיון לטווח הארוך כפי שרצו בערוץ, רישיון בן חצי שנה. בזמן הזה על הרשות השנייה והנהלת הערוץ להגיע להסדר שיאפשר את המשך קיומו לעוד שנים רבות.

ההחלטה התקבלה לאחר יום מורט עצבים במהלכו הפגינו עשרות עיתונאים, אנשי הפקה של הערוץ וגם קולגות מערוצים מתחרים, בתל אביב מתחת לבניין קרית הממשלה. המפגינים קראו לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להתערב בנעשה בכדי למנוע את סגירת הערוץ.