הגברת הראשונה של התיאטרון - לא עוצרת

בגיל 83 נראה שליא קניג רעננה מתמיד. היא אוחזת בידה הימנית פרס חדש למדף המרשים גם כך, פרס א.מ.ת המוענק בד"כ למדענים ופרופסורים. בידה השמאלית היא ממשיכה לשנן טקסטים במרץ, ולאחרונה גם אחד פרובוקטיבי במיוחד, בהצגה שעוסקת בין היתר באבזרי מין. בין הצגה להצגה היא מוצאת גם זמן להתגעגע לאמה ולבעלה המנוח

בגיל 83 ליא קניג נראית רעננה מתמיד. עם פרס חדש ביד - פרס א.מ.ת המוענק בדרך כלל למדענים ופרופסורים. "הגברת הראשונה של התאטרון", נימקו את ההחלטה בהודעה על זכייתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היא גם לא מתביישת להעלות הצגה חדשה ובו מונולוג שעשוי להיתפס כשנוי במחלוקת. "מונולוג הויברטורים" אם תרצו. "כשזה נשמע אמין, ואת מאמינה שזה אמין - זה יהיה אמין וייגע בצופים", היא מסבירה ומוסיפה, "

ובכל זאת, היא גם עוצרת מדי פעם להיזכר בבעלה המנוח. "אתה בא הביתה, ויש אותה המיטה, אותו הבית, אותן הכריות, אותו הריח", היא מספרת, "בוודאי שזה מזכיר. כשמישהו כל כך קרוב אלייך, אחרי 50 שנה, הולך. יש שתי דרכים - או שאתה הולך, על ארלוזורוב עד הים. אתה נכנס, ולא מתערבים לך, אתה שם. או שאין לך כוח לעשות את זה".

פרס לשחקנית המוערכת (חדשות 2)

גם לאמה שנותרה ברומניה היא עוד מתגעגעת, ומתחרטת שלא הייתה לידה כשנפטרה. "היא לא פינקה אותי", היא מספרת, "לא גדלתי באווירת המיידלע שלי הכי כשרונית. זה נתן לי כוח להתגבר על אירועים קשים. היא לא פינקה אותי, אבל האהבה שלה עוטפת אותי עוד יום", היא מעידה בהתרגשות.