אירן: נחרים את טקס האוסקר - בגלל הסרט על מוחמד

לא יגנו על הפסלון: בפברואר השנה הם גנבו ל"הערת שוליים" את האוסקר בקטגוריית הסרט הזר, אך בשנה הבאה הרפובליקה האסלאמית לא מתכוונת לשלוח סרט לטקס האוסקר היוקרתי. הסיבה, לדברי שר התרבות האירני, היא הסרט העולב בנביא מוחמד. "מארגני האוסקר לא גינו רשמית את הסרט", תקף השר

אחמדינג'אד. זועם (רויטרס)

אחרי הגינויים - שלב המעשים: אירן הודיעה הערב כי בכוונתה להחרים את טקס האוסקר האמריקני שיתקיים בפברואר 2013, במחאה על פרסום הסרט "תמימות המוסלמים" הפוגע בנביא מוחמד - כך הודיע הערב רשמית שר התרבות האירני. "נימנע מהשתתפות בטקס השנה", אמר השר מוחמד חוסייני.

"הרפובליקה האסלאמית של אירן קוראת למדינות אסלאמיות נוספות לעשות כן, ולמחות נגד הסרט", הוסיף השר האירני. בשנה שעברה זכה הסרט האירני "פרידה" בפרס הסרט הזר, וגרף שבחים רביםף אלא שהשנה, הסרט שאמור היה להישלח לרשימת המועמדים הזרים, "קוביית סוכר", לא יוצב כמועמד. "מארגני האוסקר לא גינו רשמית את הסרט", תקף חוסייני. "לא נשתתף במחאה על הפקת הסרט הפוגע בנביא".

קדימון הסרט האירני "קוביית סוכר":

במקביל, פרסמו היום עשרות בלוגרים ערביים ברשת קריאה להחרים את אתרי גוגל ו"יוטיוב", במחאה על הסרט האנטי-אסלאמי. בכלי תקשורת ערביים דווח כי הבלוגרים דורשים מהגולשים לשנות את תמונות הפרופיל שלהם "למען הנביא האהוב עלינו" ביומיים הקרובים.