כך הצליח רם ברגמן לכבוש את הוליווד

ברגמן הישראלי הוא מפיק קולנוע שעומד מאחורי אחד הסרטים הכי מדוברים השנה: "לופר" עם ברוס וויליס. כחייל בראשון לציון, לפני 20 שנה הוא ראה את "מת לחיות", נסע לאמריקה והתקדם מלמטה עד לפסגה, ממש כמו בסרטים

מישראל - להוליווד: סרט הפתיחה בפסטיבל בטורונטו - החשוב ביותר בצפון אמריקה, היה "לופר" בכיכובו של ברוס וויליס. הסרט, שזכה לביקורות מעולות והושווה אפילו לסרט "מטריקס", הופק על ידי המפיק הישראלי רם ברגמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים בארץ תמיד אמרו לי: 'מה לך ולקולנוע?'", הוא מספר. "אבל אני עניתי 'או קיי', בשלווה", הוא מוסיף. ברגמן, יליד ראשון לציון, הוזמן לבמה מיד לאחר הקרנת הסרט וזכה למחיאות כפיים סוערות במיוחד. שלא כמו חבריו להפקת הסרט שהופיעו בבגדים מחויטים, ברגמן הסתפק בג'ינס ובחולצה פשוטה.

מיד אחרי הצבא נסע ברגמן ללוס אנג'לס, שם עבד בתור מחנה מכוניות וכמו כולם חלם לעשות קולנוע. הבמאי התעקש והתחבר לשחקנים ואנשי תעשייה חסרי ניסיון בהוליווד והחל לגייס כסף להפקת סרטים.

הסרט המצליח הראשון שהפיק ברגמן היה הסרט העצמאי "בריק" משנת 2005 שביים בריאן ג'ונסון ונחשב כסרט פולחן. בהמשך הפיק יחד עם ניקולס קייג' את הסרט "רודף צדק". המפיק הישראלי הפך לאחד המפיקים העצמאיים המצליחים בהוליווד אך כנראה שעובדה זו לא תשנה את ברגמן שממשיך להגיע מדי שנה לביקור מולדת.