נפרדים מחיים חפר

כבוד אחרון לחתן פרס ישראל המשורר חיים חפר: ארונו הוצב הבוקר בתיאטרון הקאמרי כדי לאפשר לציבור להיפרד. בשעה 13:00 קיימו שם טקס אשכבה בהשתתפות אמנים שונים. ראש עיריית ת"א חולדאי נאם: "מאהבה הגדולה של הארץ שב אל קרבה". ב-16:00 הוא ייקבר בכפר האמנים עין הוד

ארונו של חתן פרס ישראל, המשורר חיים חפר שהלך אתמול לעולמו, הוצב הבוקר בתיאטרון הקאמרי בתל אביב כדי לאפשר לציבור להגיע ולהיפרד. בטקס שנערך במקום ספדו לו שורת אמנים ואישים מתחום התרבות. אחר הצהריים, בשעה 16:00, ייקבר חפר על פי בקשתו, בבית העלמין בכפר האומנים עין הוד.

בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור ישיר מתיאטרון הקאמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, נאם בטקס בקאמרי וסיפר על זכרונותיו מחפר. "הוא סיפר לי כיצד נגמל משתייה - הלך לרופא אחד, שהתיר לו לשתות כוסית אחת, ולרופא נוסף, שהתיר גם הוא רק כוסית, ולמחרת הגיע אליי למשרד עם בקבוק ג'וני ווקר. זה היה חיים חפר", סיפר חולדאי.

"הוא ביקש שיכתבו על קברו - הלך בדרך כל ארץ. 'באמת הלכתי בכל דרך בארץ הזו', הוא הסביר לי והוסיף בחיוך, 'ואני באמת אוהב את הארץ הזו'. היום מגיע המאהב הגדול של הארץ הזו אל קרבה".

"מאחרוני דור הנפילים"

אמש, עם הוודע דבר מותו, החלו להספיד את חפר פזמונאים, שחקנים ואפילו פוליטיקאים, שהגדירו את חתן פרס ישראל שהלך לעולמו: "מאחרוני דור הנפילים".

הזמר אריק אינשטיין אמר: "זה מאוד מאוד מצער, אבל הירושה שהוא הוריש לנו היא אדירה ונהדרת. מה נגיד? הוא ליווה את חיינו ואת רובנו מהלהקות הצבאיות, דרך כל הקריירות האישיות. אלפי שירים באמת יוצאים מהכלל".

השחקן שייקה לוי מהרכב "הגששים", שאת יצירותיו של חפר ביצע כשהיה חבר בלהקת "התרנגולים" אמר כי "חפר לא היה אבן דרך בתרבות הישראלית, אלא חלק מההוויה הישראלית השלמה. היו הרבה משוררים גדולים אך הוא הצליח לתפוס את הישראליות ממש חזק. הדברים שכתב נגעו באישית, יותר מאחרים".