רעייתו של דורון נשר: "הוא נמצא בין חיים למוות"

נילי נשר, אשתו של הבמאי, משחזרת את רגעי האימה בהם מצאה אותו שרוע על הרצפה והבינה שהוא עובר אירוע מוחי. "ראיתי אותו עם פה עקום, לא מסוגל לדבר ועושה תנועות ממש מוזרות" סיפרה. בעקבות סירוב צוות מד"א לפנותו, נאלצו בני משפחתו להביאו לבית החולים בשטיח מגולגל

נילי, רעייתו של דורון נשר, שחזרה הבוקר את רגעי האימה כאשר מצאה את בעלה שרוע בביתם על רצפת הסלון לאחר שעבר אירוע מוחי. "הוא הסתכל עליי וניסה להגיד לי משהו" סיפרה בראיון לגל"צ. "ראיתי אותו עם פה עקום, לא מסוגל לדבר ועושה תנועות ממש מוזרות". לדבריה, "דורון נמצא בין חיים למוות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2בפייסבוק

רעייתו של הבמאי אמרה כי הבחינה מיד שמדובר באירוע מוחי וכי בעלה מצוי בסכנת חיים, אך צוות מד"א שהגיע למקום סירב לפנותו לקבלת טיפול בבית החולים על אף האבחון המהיר. "מיד התקשרתי למד"א, הגיע אמבולנס והצוות פירש את העיוותים שלו עם הגוף כאילו הוא מתנגד לאשפוז. אמרתי להם שלא מדובר בהתנגדות, שהוא היפוכונדר וסובל מבעיה קוגניטיבית, אך הצוות לא הסכים לפנות אותו".

נילי סיפרה כי ברגעים אלו ליוותה אותה תחושה קשה של חוסר אונים, בעת שהתקשתה להגיש סיוע לבעלה, לאור סירובם של אנשי מד"א לעשות כן. "זו שערורייה" אמרה נשר. "רק לאחר שעה וחצי, כשדורון כבר שכב על הרצפה בלי יכולת לעמוד, הם הלכו ועזבו אותי לבד. הבחור ממד"א אמר לי: אני יודע שיש לו שבץ, ואני יודע שאין לכם הרבה זמן, אבל החוק לא מרשה לי לפנות אותו. הבת שלי קראה לשכן, ויחד הצלנו אותו. גלגלנו אותו בתוך שטיח, ואמא שלי נסעה כמו אמבולנס, צפצפה ועברה את כל הרמזורים באור אדום ובכל זאת, הגענו לבית החולים מאוחר מדי בשביל לקבל עירוי. המצב החמיר מאוד".

מד"א: נפעל לשינוי הנהלים

על מצבו של בעלה כעת אמרה נילי נשר: "שלומו של דורון מוגדר קשה אבל יציב. בין החיים למוות, כמו לוליין על חבל דק. הרופאים לא יודעים אם הוא יעבור את הימים האלה. הוא עבר ניתוח מאוד גדול אחרי שבץ קשה מאוד. יש לו בעיה בצד ימין של הגוף, הוא לא מדבר, הוא מגיב מדי פעם - אבל מיד בורח לנו".

ממד"א נמסר בתגובה כי קיימים נהלים שלא אפשרו להם לפנות את נשר במצבו. בנוסף טענו כי באזור מגוריו של נשר לא פעילה ניידת טיפול נמרץ עם צוות מתאים שיכל להרדימו ולפנותו. במד"א טוענים כי יפעלו בעתיד לשינוי הנהלים כך שיתאפשר פינויים של חולים במצבו של דורון.