הזמר קובי פרץ: "לשבת בכלא? אני לא פוחד מכלום"

הוא היה בשיאו - אחד הזמרים הים תיכוניים הבולטים ביותר - עד שלפני שנתיים וחצי פשטו חוקרי מס הכנסה על ביתו בחשד שהעלים מס במיליונים. מאז המעצר ההוא, קובי פרץ כבר לא ממלא את קיסריה ולא מוציא להיטים. בריאיון לחדשות 2 הוא מספר: "אני לא פוחד מלשבת בכלא, האמרגן שלי תקע לי סכין בגב והפך עד מדינה נגדי"

הקרב על חייו: "החיים זה פעם למטה פעם למעלה", אומר קובי פרץ לחדשות 2 בעקבות פרשת המסים בה הוא מעורב. "האשם העיקרי זה אני. אני אומר לעצמי איפה היית כל השנים האלה, אני מאשים את עצמי, נתתי אובר אמון - זה כמו סוס עיוור".

הקריירה של קובי פרץ ידעה לא מעט רגעי שיא ונקודות שפל. בקיץ הזה אחרי סיבוב הופעות מצליח שוב חל מפנה שעשוי להיות דרמטי במיוחד לחייו של פרץ. לפני שבועיים, יוחאי יעיש, מי שהיה המנהל האישי שלו במשך 12 שנים ועשה איתו כל הדרך עד שכבש את קיסריה הפך לעד מדינה נגדו. יעיש ופרץ נחשדו בהעלמות של מיליוני שקלים בפרשת המסים וכחלק משגרת יומו פרץ נפגש עם סוללת עורכי דין שמכינים אותו לאפשרות של משפט בו יעיד נגדו יעיש, מי שעד לא מזמן היה איש סודו.

"לא היה מנהל או אמרגן או מישהו שיצא כעד מדינה כלפי האומן שלו", מדגיש פרץ. "במשך 12 שנה אתה מפרנס מישהו - אני עבדתי, לא אף אחד אחר. הוא אוכל אצלך בבית, שותה ממך, והוא תוקע בך חרב, גם רצחת וגם ירשת וגם קברת - אבל זה לא יקרה".

"לא הייתי מעורב בכלום"

לפני שנתיים וחצי התפוצצה הפרשה כשהשניים - פרץ ואמרגנו, נעצרו בחשד להעלמות מס. כשיצא מהחקירה לא היסס ואמר כי "חבל שיש אנשים מסוימים שרוצים לעשות פרסום על חשבון הגב שלי, כמו מס הכנסה שכל תקופה יש כוכב כזה או אחר".

"מס הכנסה פתחו לי את העיניים, אם היו אומרים לי כמה כסף הייתי מרוויח לא הייתי מאמין להם - לא ידעתי כלום ולא הייתי מעורב בכולם", הוא מבהיר. "איך יכולים להאשים מישהו אם הוא בחיים לא סגר הופעות? אפילו לטלפונים בחיים שלי לא עניתי ולא עמדתי מול לקוחות".

"קובי פרץ - סוג של דיווה"

עננת המשפט תופסת את פרץ דווקא בתקופה מקצועית פורייה, לקראת הופעתו בהאנגר 11 החודש הוא מקליט דואט עם זהבה בן - ביצוע חדש לשיר ישן והוא קם מוקדם בבוקר כל יום בניגוד להרגלו. "תמיד יש עליות ומורדות במקצוע הזה וזה רק מחזק אותו ואותי ואני תמיד דיווה גם בתקופות הקשות שלי, הוא גם סוג של דיווה", אומרת זהבה בן.

"לשבת בכלא? אני אגיד משהו - חוץ מבורא עולם אני לא פוחד מכלום, אין שום מחשבה, והיא לא עוברת", משיב פרץ לשאלתנו. את החששות שלו מהעתיד הוא מסווה היטב אבל את כאב הפרידה של אמרגנו לשעבר יעיש הוא לא יכול להסביר: "מהעולם שבו אני באתי זה לא מקובל - העולם עד מדינה זה לא קיים, אני מעדיף למות מאשר לחיות עם מישהו שנקרא עד מדינה".

עו"ד עמית בר טוב, פרקליטו של האמרגן יוחאי יעיש מסר בתגובה לכתבה: "יעיש הביא את פרץ לגדולות אלא שבדרך פרץ פיתח תיאבון ועמד על כך שרשות המסים לא תהייה שופה לרווחים. פרץ ידע על הרווחים ודיווח במודע על הכנסות נמוכות ומגוחכות. יעיש סירב להעיד נגדו אולם פרץ שהבטיח ליעיש שכשייתפסו ילכו יד ביד לסגור את החובות לא עמד בהבטחתו, וכשהגיע העת לשלם זרק את יעיש להתמודד לבדו במערכה".