הלהקה השוודית ששרה על ניצחונות צה"ל מגיעה לת"א

להקת המטאל השוודית סבאטון נוהגת לשיר על הניצחונות של צה"ל במלחמות ישראל. עכשיו הם מבקרים בארץ ושומעים מהחיילים על מורשת הקרב. "יש מספיק להקות ששרות על שתיית בירה, אבל פה יש כל כך הרבה סיפורים נהדרים בהיסטוריה שלא צריך להתבסס על מקרים בדיוניים", אמר הסולן

סבאטון מגיעים להופעה בישראל (חדשות 2)

להקת מטאל שוודית פרו-ישראלית: חברי הרכב המטאל סבאטון יגיעו לישראל כשברפרטואר השירים שלהם אפשר למצוא תכנים על הצבא הישראלי - בהקשר חיובי.

"ביוני 67' הם למדו לחלוק כבוד, שולטים בירושלים", הן חלק מהמילים בשירים. זהו שיר מתקפת נגד של הלהקה שנכתב בהשראת מלחמת ששת הימים ומספר על הגבורה והניצחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם כותבים שירים על מלחמות ישראל, השואה וצה"ל. "הם אוהבים אותנו ואת הצבא", אמר אחד מהמעריצים.
הערב הם הופיעו בתל אביב בפעם השלישית, ולפני כן הם בחרו לצאת לסיור באתר המורשת בגבעת התחמושת בירושלים, בו התרגשו וביקשו להצטלם עם חיילים באתר.

הם קיבלו גם סקירה על המתרחש בישראל והמציאות הקשה איתה אנו מתמודדים כאן. "לפעמים הורים מתלבטים בהחלטה קשה מאוד, האם נשלח את ילדינו לבית הספר באוטובוס מחשש ממה שיכול לקרות", הסביר ללהקה אחד החיילים בסיור.

"אנחנו חושבים שיש מספיק להקות ששרות על שתיית בירה, אבל יש כל כך הרבה סיפורים נהדרים בהיסטוריה, לכן לא הגיוני להתבסס על סיפורים בידיוניים", הסביר סולן להקת סבאטון, יוהקים ברודן.

ישי שוורץ, מפיק ההופעה בישראל, הסביר על ההחלטה להביאם להופעה בארץ."הם מאוד מוכרים ומופיעים בפסטיבלים בהיקף של 50 אלף איש והם נחשבים ל'איירון מיידן' החדש".